ישי לשגריר אריתריאה: מסתננים יגיעו למאסר

שר הפנים, אלי ישי, שיגר באמצעות שגריר אריתריאה מסר מאיים למסתננים הפוטנציאליים, "עלולים למצוא עצמכם במאסר".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בסיון תשע"ב

אלי ישי
אלי ישי
צילום: פלאש 90

שר הפנים אלי ישי נפגש היום (ראשון) עם שגריר אריתריאה בישראל, טספמרים טקסטה דבס, ושוחח עמו על בעיית המסתננים והפתרונות האפשריים לה.

במהלך הפגישה פנה השר ישי לשגריר וביקש ממנו להעביר מסר לבני ארצו, כי ישראל איננה יכולה להוות יעד עבורם והמסתננים העתידיים עלולים למצוא עצמם בבתי מאסר.

כמו כן, דנו השניים בדרכים אפשריות לקיומו של שת"פ להחזרת המסתננים לארצם באופן, "שיבטיח את כבודם, אך בד בבד ישמור על ישראל כביתו של העם היהודי".

בשבוע שעבר אמר ישי בראיון למעריב, כי "דרום ת"א הפכה להיות פח הזבל של המדינה. לכל יפי הנפש שמדברים נגדי אני מציע שייקחו כמה עשרות מסתננים וישכנו אותם בשכונות שלהם. שייראו אותם מדי יום, שהילדים שלהם ינסו לשחק באותם גנים".

"אני רק נשמע גזען או חשוך או שונא זרים, אבל אני פועל מתוך אהבה למדינה, ומתוך ידע שאין לי ארץ אחרת. המסתננים ביחד עם הפלסטינים יביאו אותנו מהר מאוד לסיום החלום הציוני. אין מדינה שרגישה כמונו לזכויות אדם, אבל יש לנו מספיק דאגות בתחום הבריאות והרווחה ולא צריך לייבא עוד דאגות מאפריקה", טוען ישי.

לדעת ישי, ראשית הפתרון נעוצה בכליאת המסתננים, "דבר ראשון אנחנו חייבים עוד בתי כליאה ומחנות שהייה, כי בתי המעצר שלנו יתמלאו במהרה. אני מציע לתת חנינה לאלפי אסירים לא מסוכנים וכך לפנות מקום למסתננים שמסכנים הרבה יותר את ביטחון הציבור".