בכיר אמריקני: מתייעצים עם ישראל על הסנקציות

בכיר אמריקני הגיע לישראל על מנת לדון עם בכירים על השלב הבא של הסנקציות נגד איראן, במידה וסבב השיחות הבא יכשל.

נתנאל כ"ץ , י"ד בסיון תשע"ב

איראן מתחמשת
איראן מתחמשת
רויטרס

תת-שר האוצר האמריקאי, דיוויד כהן, הגיע אתמול (ראשון) לישראל בכדי לדון עם בכירים במערכת הביטחון בנושא האיראני, בנושא הסורי, ובשורה של נושאים נוספים.

בין השאר יעסוק הביקור בשורה של סנקציות חדשות אותן מגבשת ארה"ב בתיאום עם ישראל נגד המשטר בטהרן, אשר מיועדות להפעלה במידה ששיחות הגרעין בין שש המעצמות לבינה, ב-18 ביוני, ייכשלו.

כהן, מחזיק תיק הסנקציות על איראן בממשל האמריקאי, אמר בראיון ל"הארץ" כי ארצות הברית וישראל דנות בסנקציות נוספות נגד איראן: "אנחנו עובדים עם השותפים שלנו, כולל הישראלים, ומדברים על צעדים נוספים כדי להגביר את הלחץ על איראן".

לדבריו, "בשנים האחרונות עבדנו בשיתוף פעולה הדוק עם ממשלת ישראל לגבי שורה של סנקציות. הישראלים הם שותפים טובים מאוד. הם יצירתיים ומסייעים ונמשיך להתייעץ אתם בנושא".

נציין כי הסבב האחרון של השיחות בין איראן למעצמות, אשר התקיים בעיראק, הסתיים בלא כלום, לאחר שנציגי איראן סירבו למעשה לתת תשובות לדרישות העיקריות שהציגו להם נציגי המעצמות.

הסבב הבא של השיחות צפוי להיערך במוסקבה, אולם במערב לא תולים תקוות מרובות בנכונות האיראנית להתגמש ולתת תשובות ענייניות לדרישותיהן של המעצמות.