המבקר יעביר לאל"מ וינר חומרים נוספים

שופטי בג"ץ דנו הבוקר בעתירתו של אל"מ ארז וינר נגד מבקר המדינה. בתום הדיון הוחלט כי וינר יקבל מהמבקר חומרים נוספים בעניינו.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בסיון תשע"ב

ארז וינר
ארז וינר
דובר צה"ל

שופטי בג"ץ דנו הבוקר (שני) בעתירתו של אל"מ ארז וינר, עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, נגד מבקר המדינה, השופט מיכה לנדנשטראוס.

בתום הדיון נקבע, כי בעקבות הסכמת המבקר יקבל וינר חומרי חקירה נוספים המצויים בידי משרד המבקר, ובמקביל יוארך משך הזמן אשר ניתן לוינר על מנת להגיב על ההאשמות נגדו ויועמד על שלושה שבועות.

אלוף-משנה ארז וינר הגיש בחודש שעבר עתירה לבג"ץ נגד  מבקר המדינה, שחקר אותו על רקע קשריו עם סא"ל במילואים בועז הרפז ומעורבותו לכאורה באיסוף חומר מכפיש נגד אנשי לשכת שר הביטחון.

בעתירה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אודי בן אליעזר, עודד סבוראי ורן כהן, נטען כי על אף שוינר ביקש שוב ושוב ממבקר המדינה את החומר, לינדנשטראוס סירב לעשות כן.

"ככל שהמשיב יעמוד בסירובו להעמיד לרשות העותר את החומר הרלוונטי האמור - שהינו חיוני לעותר לשם העברת התייחסותו הנאותה לטיוטת הדו"ח - ובכך לא יאפשר לו להגן על עצמו, מדוע לא יסיר המשיב מן הדו"ח כל התייחסות הנוגעת לעותר אשר יש בה כדי לפגוע בכבודו ובשמו הטוב", נכתב בעתירה.

ממשרד מבקר המדינה נמסר אז כי משרד מבקר המדינה דוחה את הטענות של אלוף משנה ארז וינר, שעתר לבג"ץ נגד המבקר בטענה כי אינו מעביר לו את כל החומר אותו הוא צריך לשם הגנתו בפרשת הרפז. דובר משרד המבקר, שלמה רז, אמר כי "אלוף משנה ארז וינר קיבל ממשרד מבקר המדינה את כל החומר הרלוונטי לגבי הגנתו, המתחייב מפסיקת בית המשפט העליון. מעבר לכך יאמר משרד מבקר את המדינה את דברו בתשובה שתוגש לבג"ץ".