סטודנטים ערבים בזו להמנון המדינה

סטודנטים ערבים במכללת דוד ילין בירושלים בזו להימנון המדינה במהלך טקס הענקת התארים במכללה בשבוע שעבר.

קוביס , י"ד בסיון תשע"ב

סטודנטים תומכים בטרור
סטודנטים תומכים בטרור
צילום: חזקי עזרא

סטודנטים במכללת דוד ילין בירושלים ובני משפחותיהם הופתעו מהתנהגותם של סטודנטים ערבים בטקס הענקת תארים שנערך במכללה בימים האחרונים.

בסיומו של הטקס נוגן כמקובל ההמנון הלאומי של ישראל, "התקווה", אולם הסטודנטים הערבים סירבו לכבד את ההמנון בקימה.

הסטודנטים סיפרו לערוץ 7 כי כבר בראשית האירוע הם נדהמו לגלות, כי כל הטקס תורגם מילה במילה לשפה הערבית. כל משפט בעברית נענה במשפט בשפה הערבית, "הרגשנו כמו במכללת ביר זית", אומר סטודנט שחגג עם משפחתו את סיום לימודיו.

לדבריו, "אנו מוכנים לתת כבוד לציבור הערבי אבל יש גבול ויש טעם לכל דבר. ההרגשה בטקס הייתה לא נוחה עבור הסטודנטים היהודים שנכחו שם".

הקש ששבר את גב הגמל, לטענת המשפחות, הוא התנהגותם של הסטודנטים הערבים בשירת ההמנון. "אחרי כל הכבוד שנתנו להם בטקס, יחס אוהד ושיווני, תרגום לשפה הערבית של כל הטקס ועוד - בזו לנו הסטודנטים שלא קמו בשירת ההמנון המכבד את מדינת ישראל בצילה ובחסותה סיימו הסטודנטים הערבים את לימודם", אמר לערוץ 7 בן משפחה שהשתתף בטקס.

מהמכללה האקדמית לחינוך ע״ש דוד ילין נמסר, "המכללה האקדמית לחינוך ע״ש דוד ילין הנה מכללה ציונית הדוגלת ומקדמת את ערכי מדינת ישראל. בטקס הענקת התארים במכללה בשבוע שעבר נוגן המנון מדינת ישראל, ולשירתו עמדו סטודנטים, מרצים והורים, רובם ככולם. באם היו סטודנטים בודדים שלא עמדו לשירת ההמנון - המכללה מצרה על כך".