קל יותר, זול יותר, מוכר יותר?

באינטל ממשיכים במאמצים לחזק את קטגוריית מחשבי האולטרה-בוק. מהנדסי החברה ייצרו קונספט לשלדה שאמורה לעזור למכירות

דורון רותם שני , ט"ו בסיון תשע"ב

ה-Z330 של LG, מחשב אולטרה בוק מהדור הנוכחי
ה-Z330 של LG, מחשב אולטרה בוק מהדור הנוכחי
יח"צ LG

באינטל ממשיכים להשקיע מאמצים רבים בקידום של קטגוריית מחשבי האולטרה-בוק.

כזכור מדובר במחשבים דקיקים, קלים, מעוצבים, רבי עוצמה ובעלי יכולת פעולה ממושכת, שאמורים לעמוד בקו החנית של יצרניות המחשבים בשנים הקרובות. מחשבים אלו אמורים לעזור לאינטל להמשיך למכור מעבדים למחשבי ניידים שמתמודדים כיום עם המכירות הגדולות והולכות של הטאבלטים.

השבוע הודיעה אינטל על צעד נוסף. מהנדסי החברה, על פי ההודעה, יצרו קונספט של שלדה חדשה עבור מחשבי האולטרה-בוק. שלדה זו אמורה, בסופו של דבר, לפי אינטל, להוביל להוזלה משמעותית במחיר לצרכן של המחשבים מהקטגוריה החדשה. נכון להיום המחירים של מחשבי האולטרה-בוק נעים סביב קו ה-999 דולרים, והמטרה של אינטל היא לדחוף את נקודת המחיר הזו למטה לקו שינוע, לפי גודל המסך של המחשב, בין 699 ל-799 דולרים.

מהנדסי החברה שאלו מתודולוגיות ייצור מתחום תעשיית הרכב והחלל כדי ליצור שלדה שמחירה נמוך בהרבה לעומת הפתרונות מבוססי המתכת וסגסוגת האלומיניום של מחשבי האולטרה-בוק הנוכחיים. עם זאת, היא אמורה להיות חזקה באותה מידה. אינטל הודיעה שאת פריצת הדרך היא השיגה באמצעות עיבוד של חומר פלסטי שנמצא כיום בשוק באופן שכיח. "זה יעזור להוריד את מחירי האולטרה-בוק כבר בעתיד הקרוב", טוענת אינטל.

במקביל היא הודיעה החברה הודיעה שהיא מתכוונת לשתף בממצאים שלה את כל שותפיה שמייצרים מחשבי אולטרה-בוק, ושמחשבים ראשונים המיוצרים לפי הקונספט החדש יופיעו בשוק במהלך השנה הבאה לאחר עוד כמה עדכונים באב-הטיפוס.

 


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il