מגורשי גוש קטיף יחכו עוד שנה לקראווילות

איתן בן חור, חבר בוועד המנהל של היישוב בני דקלים, טוען כי ההחלטה לקחת לבית-אל את הקראוילות שהיו מיועדות אליהם היא פשע.

בני טוקר , י"ז בסיון תשע"ב

קראווילות ביד בנימין
קראווילות ביד בנימין
צילום: דניאל ונטורה, GNU

מגורשי נווה דקלים, היו אמורים בשבועות הקרובים לעלות על הקרקע בחבל לכיש ולהקים את היישוב החדש בני דקלים. עד לבניית בתי הקבע התקבלה החלטה ממשלתית, להעביר עשרות קראוילות חדשות, בהן יגורו משפחות צעירות שיפתחו את התשתית הקהילתית לקראת הכניסה לבתי הקבע.

חברת הארגז, זכיינית החטיבה להתיישבות, הכינה כבר 40 קראווילות, ו-40 משפחות כבר העבירו את עבודתם לאזור החדש ורשמו את הילדים לשנה הבאה באזור לכיש. ואז הגיעה הבשורה ממשרד ראש הממשלה, הקראוילות החדשות עוברות לגבעת האולפנה בבית אל.

איתן בן חור, חבר בוועד המנהל של היישוב בני דקלים, ממגורשי נווה דקלים אומר לערוץ 7 שמדובר בהוספת חטא על פשע. "הגרעין המייסד כלל מאה משפחות שבאו ליישב חבל ארץ נידח במזרח לכיש לא רחוק מגדר ההפרדה ליד מושב אמציה. אמורים לקום כאן שני יישובים, בני דקלים ונטע. קיבלנו כבר התרי בנייה ואנשים התחילו לבנות. המדינה הגיעה  למסקנה שייטב הדבר אם כבר נתחיל להקים את התשתית הקהילתית ונגור בקראווילות, 20 משפחות צעירות בבני דקלים ו-20 משפחות בנטע תכננו להגיע לכאן עכשיו. חברת הארגז כבר הכינה את הקראוילות ולפני שבוע קיבלנו הודעה מפתיעה שלוקחים אותם לבית אל לשכונת האולפנה, זה כמו להוסיף חטא על פשע".

לדבריו שינוי התכניות יעכב את הקמת היישוב בשנה שלמה. "אנחנו משפחות שרוצות להתקדם ליישוב הקבע, ולא מתוך נוחות, באנו להקריב ולדחוף קדימה. ופתאום בשנייה האחרונה לוקחים את הקראוילות כדי לגרש אנשים אחרים".

בן-חור אומר לערוץ 7, שכבוגר גוש קטיף הוא למד לא להתאכזב ממעשי המדינה, "כרגע אנחנו עומדים מול שוקת שבורה, אנשים כבר שינו מקומות עבודה ולימודים ובשנייה האחרונה אומרים שהכול מבוטל. לא מכירים אותך, לך תחפש את עצמך. אני לא מתאכזב כי אני כבוגר גוש קטיף כבר לא מצפה יותר מדיי מהמדינה. אבל אני נדהם מהאטימות, אין לי מילים".

ערוץ 7 פנה למשרד ראש הממשלה לקבלת תגובה וכשזו תגיע היא תפורסם.