"מקפידים על ההתמדה בלימוד ההלכה היומית"

עזרא ברקוביץ' מרחובות והלל כהן מירושלים, הם הזוכים במקומות הראשונים בחידון ההלכה השנתי של רשת בתי הספר "נעם".

ידידיה בן אור , כ' בסיון תשע"ב

הרב איתן אייזמן
הרב איתן אייזמן
שלומי שלמוני

החידון הארצי השנתי של כל בתי הספר ברשת "נעם" נערך בשבוע שעבר באודיטוריום ביד בנימין.

רשת "נעם", לה 27 בתי ספר וחטיבות ביניים בכל רחבי הארץ, נפרדים לבנים ולבנות, מעלה על נס את לימוד ההלכה בקרב תלמידי כיתות ו' וכתות ה'.

מזה שנים לומדים התלמידים ברשת בתי הספר היסודיים "נעם" במהלך השנה כולה הלכה יומית. לכאורה, מעשה שגרתי ומצוי בבתי ספר רבים - אלא שברשת "נעם" לומדים בכל בתי הספר במקביל, את אותן הלכות שנקבעו ליום זה. בכל חודש מתקיים מבחן רשתי לכל 7,000 התלמידים, הבנים והבנות. בכל חודש נבחרת מתוך הרשת הכיתה המצטיינת בלימוד, והיא מקבלת פרס כיתתי. הלימוד השנתי מסתכם בקיום חידון ארצי של כל בתי הספר ברשת, המסכם את הלימוד ומאפשר לבתי הספר להציג את מועמדיהם המצטיינים.

בחידון הפגינו התלמידים ידע רב בהלכות תפילה, השכמת הבוקר, דיני בית כנסת, הלכות חג מועד ושבת. יושב ראש הרשת, הרב איתן איזמן, הדגיש כי רשת "נעם" מנחה את צוות המורים המחנכים בכל בתי הספר שלה להקפיד על הלימוד היומי וההתמדה, ולעודד את התלמידים בלימודם.

השנה הזוכים בקבוצת הבנים: במקום הראשון עזרא ברקוביץ' מרחובות, במקום השני, ידידיה מאנע מיבנה, ובמקום השלישי ישי אסולין מאשדוד. מקבוצת הבנות זכו השנה במקום הראשון הלל כהן- רמות י-ם, במקום השני אלירז טויבר- רמות י-ם ובמקום השלישי אלה סקרלץ- רחובות.

חבר השופטים כלל את הרב איתן איזמן ראש הרשת, הרב יצחק מזרחי, הרב אפרים גרינפלד והגב' מרים זיסמן שלושתם מפקחים ברשת ועוד מבין השופטים צבי רוטנברג ידיד עמותת מרחביה וכמובן יואב שלוסברג מפיק החידון. את החידון הנחה מנחם נאמן. 

את החידון עורך ומפיק מזה 7 שנים, החידונאי יואב שלוסברג מנכ"ל חברת "החידון והחוויה".  שלוסברג, חתן חידון התנ"ך העולמי לנוער תשמ"ו, המחזיק גם בתואר חתן התנ"ך הכלל צה"לי תשמ"ח. לשלוסברג, יש כיוון מאוד מסוים בעיקר לעודד בקרב התלמידים, הגברת המודעות לערכים הקשורים במדינת ישראל ומסורת ישראל, לטפח ולחנך למצוינות, ליצור גיבוש, הנאה ויציאה מהשגרה, הוא לא מאיים ולא רוצה לאיים אלא רק לחבר את הילדים לתרבות השורשית שלנו באמצעות החידונים.

שלוסברג ציין, כי "אני רואה שליחות חינוכית ממדרגה ראשונה בידע שאני מפיץ באמצעותם. נושאים כמו: תנ"ך, ידיעת הארץ, חגים, יהדות, ציונות, טריוויה, שירי ארץ ישראל, וגם נושאים מיוחדים שאני תופר במיוחד לפי בקשת המזמין.