למרות המתיחות - אזרחים וחיילים יצעדו בשומרון

למרות איומי הפינוי הקרבים והולכים תושבי השומרון וחיילי צה"ל יצעדו יחדיו בצעדת השומרון המסורתית לזכר השר רחבעם זאבי (גנדי).

נתנאל כ"ץ , כ' בסיון תשע"ב

נחל קנה
נחל קנה
קובי פינקלר

אלפי ילדים והורים, אזרחים מהשומרון ומרחבי הארץ וחיילים יצעדו ביום רביעי בצעדת השומרון הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה.

הצעדה תצא מחלקה העליון של שמורת הטבע נחלת קנה ותסתיים ביישוב רבבה. הצעדה תעבור, דרך נופי החקלאות, התנ"ך, המורשת וההיסטוריה של השומרון.

לאורך המסלול יתקיימו פעילויות, נקודות הדרכה ויציגו שחקני רחוב. אורך המסלול 4-6 ק"מ ומתאים לכל המשפחה. כאשר בסיום הצעדה תתקיים עצרת סיום- בהשתתפות אישי ציבור בה יופיעו הזמרים שי גבסו ואהרון רזאל.

צעדת השומרון מאורגנת ע"י המרכז להנצחת רחבעם זאבי במשרד ראש הממשלה, המועצה האזורית שומרון ומיזם הסיורים  "שומרון נעים להכיר".

גרשון מסיקה, ראש המועצה המקומית שומרון, סיפר כי "השר רחבעם זאבי אהב את השומרון, צעד בשביליו, כשהוא מדגיש כל העת את החיבור הנצחי של עם ישראל לארץ ישראל. גנדי היה אלוף פיקוד המרכז הראשון לאחר שחרור יהודה ושומרון בששת הימים, והיה ממתכנני ומייסדי הישובים הראשונים".

לדבריו, "אין מתאים יותר לצעוד יחד בשומרון, חילונים ודתיים, מתיישבים ותושבים מרחבי הארץ, תלמידים וחיילים – ולדרוך באדמת ארץ ישראל באחדות לזכרו. נשמח לראות את כל אזרחי ישראל מגיעים לצעוד איתנו ועם חיילי צה"ל לזכרו ובעקבותיו של השר רחבעם זאבי ז"ל".