אושרה תכנית לזירוז הקמת מתקני גז טבעי

הממשלה אישרה פה אחד את התוכנית לזירוז תכנון מתקנים לקליטת הגז הטבעי. בחברה להגנת הטבע מברכים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ' בסיון תשע"ב

אסדת קידוח. אילוסטרציה
אסדת קידוח. אילוסטרציה
פלאש 90

הממשלה אישרה פה אחד את התוכנית לזירוז תכנון מתקנים לקליטת הגז הטבעי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח בישיבת הממשלה ביקורת על העיכובים הבירוקרטים בהקמת מתקנים לקליטת גז טבעי ואמר כי ממשלת ישראל חייבת להאיץ את תהליכי התכנון והבנייה של מתקנים אלה כדי להבטיח אספקת גז טבעי לטובת אזרחי ישראל.

לדבריו, "התגליות הנוכחיות של מצבורי גז טבעי בים שייכות לעם ישראל וחשוב ביותר שעם ישראל ייהנה מהן. כלכלת ישראל תתחזק כתוצאה מתגליות הללו, הצמיחה הכלכלית תהיה פועל יוצא של השימוש בתגליות אלה ואסור לעכב אותן. אין זכות גדולה מזכותם של אזרחי ישראל לחסוך 12 מיליארד ש"ח".

ראש הממלשה אף הנחה את מנכ"ל משרדו הראל לוקר לפעול ליישום ההמלצות באופן מיידי ואם יחולו עיכובים לפתוח בהליכי חקיקה.

בחברה להגנת הטבע מברכים על התכנית שאושרה, "מדובר בהחלטה המאזנת בין הצורך החיוני לקלוט את הגז הטבעי מהים ללא עיכובים מיותרים, לבין שמירה על הליכי תכנון ושיתוף הציבור. מבחינה סביבתית, חברתית ובריאותית, לגז הטבעי יתרונות מובהקים על פני שימוש בפחם או בדלקים מזהמים אחרים לצורך ייצור חשמל ולכן כל עיכוב בהגעת הגז הטבעי משמעותו המשך השימוש באנרגיות מזהמות ומזיקות".

"למען איכות החיים של כולנו, חשוב לקדם את קליטת הגז הטבעי, שיצמצם את התחלואה מזיהום אוויר ויהיה זול בצורה משמעותית מהחלופות האחרות, עובדה שתורגש לטובה בכיס של כל אחד ואחת מאיתנו", מוסיפים בחברה.