וילנאי: חייבים למגן את הישובים בקו 4.5-7 ק"מ

השר להגנת העורף ביקר היום בישובי עוטף עזה, חוף אשקלון אשכול ושער הנגב ואמר כי ישנה חשיבות עליונה למגן את התושבים בקו הקדמי.

אורנית עצר , כ"ב בסיון תשע"ב

חנוכת גן בשער הנגב
חנוכת גן בשער הנגב
יח"צ

השר להגנת העורף ביקר היום בישובי עוטף עזה, חוף אשקלון אשכול ושער הנגב במסגרת ביקור פרידה מהאזור לקראת סיום תפקידו כשר להגנת העורף ועזיבתו לתפקידו הבא כשגריר ישראל בסין. במהלך הביקור התקיימו מספר טקסי חניכה וגזירת סרטים לפרויקטים שהובלו ע״י השר במהלך כהונתו כסגן שהב״ט וכשר להגנת העורף, באזור עוטף עזה.

בין היתר נחנכו הבית הסיעודי הממוגן בקיבוץ יד מרדכי, וגני ילדים אשר מוגנו במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. במהלך הביקור ברשויות אמר השר ״כי ישנה חשיבות עליונה למגן את התושבים בקו הקדמי. כמו שהחייל הקרבי ממוגן בשכפץ הטוב ביותר כך גם תושבי המועצות זכאים למיגון הטוב ביותר, יש חשיבות למגן את אזרחי האזור בממ״דים בקו ה4.5-7 ק״מ מגבול רצועת עזה".
 
"האחריות הלאומית אינה נגמרת רק בשליחתם של האנשים ליישב את גבולות מדינת ישראל, אלא גם ביכולתנו כממשלה לייצר להם את מרקם החיים התקין ביותר באזורים בהם הם חיים".
 
בשבועות האחרונים השר להגנת העורף העלה את הנושא בפני ראש הממשלה וסוכם כי הנושא יבחן במסגרת הדיונים בנושאים השונים שעולים במפגשים השבועיים בנושא העורף המתבצעים ע״י ראש הממשלה.