הרב יוסף: גם המבקר החליט מראש על דו"ח שלילי

דרשות אקטואליות על פרשת "המרגלים" הן דבר נפוץ. אתמול השווה הרב יוסף את מבקר המדינה למרגלים ששלח משה לתור את הארץ.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בסיון תשע"ב

הרב עובדיה יוסף
הרב עובדיה יוסף
פלאש 90

דו"ח המבקר על אסון השריפה בכרמל טורד שינה לא רק מעיניהם של השרים הצפויים להיפגע ממנו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי.

בגלי צה"ל דווח, כי מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, התייחס אמש בדרשתו השבועית לדו"ח שיתפרסם ביום רביעי, תוך שהוא עושה אקטואליזציה של "חטא המרגלים".

בדרשתו אמר הרב יוסף, כי "המרגלים ששלח משה לפני שבני ישראל נכנסו לארץ החליטו מראש לכתוב דו"ח שלילי על ארץ ישראל, כמו הדו"ח של המבקר".

נציין כי לאורך החודשים האחרונים גברו בתקשורת הדיווחים על דו"ח חריף אשר עשוי להתפרסם עם תום בדיקת המבקר בנושא אסון הכרמל, אשר אמור היה בין השאר לכלול מסקנות בנוגע לתפקודם של שר הואצר יובל שייניץ ושר הפנים אלי ישי.

בין היתר התגלעה מחלוקת משפטית בין מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ובין היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בשאלה האם רשאי המבקר להורות על העברת שר מתפקידו הספציפי.

המבקר סבור כי הוא רשאי להורות כי שר יחדל לכהן כשר האחראי על משרד ספציפי, זאת למרות שאין הוא רשאי להדיחו מהממשלה. היועמ"ש סבר מנגד, כי המבקר רשאי להסיק מסקנות אופרטיביות רק בכל הנוגע לפקידים ממונים, אך מנוע מלעשות כך כשמדובר בדרג הפוליטי.