משה זר לתושבי האולפנה: הסכם - רק חתום

גואל הקרקעות בשומרון, משה זר, טוען שעד היום הוא מחכה להבטחות ממשלה שניתנו לו בעל פה.

בני טוקר , כ"ט בסיון תשע"ב

משה זר
משה זר
ערוץ 7

גואל הקרקעות בשומרון, משה זר, קורא בערוץ 7 להנהגת היישוב בית אל, שלא להסכים בשום אופן להצעות של ראש הממשלה בלי שהן ניתנות בכתב.

"הממשלה מבטיחה בעל פה 300 דירות חדשות, אבל אין שום ערך להבטחות בעל פה", אומר זר, "גם סוחרים שיושבים, מתווכחים ומסכמים בעל פה, יודעים שהם צריכים בסופו של דבר לשבת ולחתום על העסקה, נקודה".

זר טוען, שהוא מחכה עד היום להבטחות שלטוניות, שניתנו לו בעל פה ושלא קוימו, "למען הרוגע והשלווה הנפשית, צריכים לקבל דברים בכתב. ואני אומר לתושבי שכונת האולפנה קיבלתם הבטחות, בקשו אותן בכתב. כך תוכלו לישון בשקט".

"לי הבטיחו דברים בעל פה ואני מחכה להם בסבלנות רבה שהם ימומשו. אני מאמין להם, לא כי אני תמים, אלא כי אני חושב שצריכים לכבד צד אחד את הצד האחר, ואני מכבד הבטחות בעל פה אבל הייתי שמח אם ההבטחות היו ניתנות בכתב".

הוא מגנה את אלה שניקבו וחיבלו במכוניותיהם של השר ארדן ושל זמביש, "אני נגד תג מחיר, זה המוטו שלי. לא תג מחיר נגד ערבים, חס ושלום לא נגד הצבא והמשטרה, אבל גם לא נגד אנשים שהם בשלטון. זמביש גם אם הוא עושה טעויות, הרי אין אדם שלא עושה טעויות, גם אני עושה טעויות. מותר לעשות טעויות אבל אם מנקבים צמיגים לא משכנעים אף אחד. זה מעשה עלוב, אני מתנגד לו, ואני חוזר ואומר אני נגד תג מחיר זה מקלקל לנו".