מהפך החניות של איזי פארק

חברת איזי פארק בע"מ הודיעה היום כי החלה להפעיל אפליקציה סלולארית לאיתור ותשלום עבור חניה במקומות פרטיים בערים הגדולות

חזקי ברוך , א' בתמוז תשע"ב

איזי פארק
איזי פארק
יח"צ

חברת איזי פארק בע"מ הודיעה היום כי החלה להפעיל אפליקציה סלולארית לאיתור ותשלום עבור חניה במקומות פרטיים בערים הגדולות.

החברה רכשה לאחרונה את חברת הסטארט-אפ הישראלית ParksPool שרשמה פטנט ופיתחה שירות המבוסס על אפליקציה ואתר אינטרנט דרכם ניתן למצוא חניה או להזמין מראש חניה במקומות פרטיים (חניה פרטית בבניין דירות, חניון פרטי וכו') תמורת תשלום נמוך וקבוע לפי שעה.

מדובר בשירות נפרד ומשלים לשירותי התשלום בכחול-לבן אותם מספקת איזיפארק מזה למעלה מעשור באמצעות כרטיס החניה האלקטרוני המוכר, עם יתרון כלכלי גם לנהגים וגם לבעלי החניות הפרטיות, בשוק שמשווע להגדלת היצע החניה במרכזי הערים ובמחירים סבירים.

השירות החדש ייקרא "איזיפארק private" והוא זמין באמצעות טלפונים חכמים לכל נהג שיוריד את האפליקציה בחינם ישירות מחנויות האפליקציות (כרגע עדיין תחת השם Parkspool) או מאתר www.EasyParkPrivate.com   באינטרנט.

העיקרון מאחורי השירות אותו השיקה חברת Parkspool בהצלחה כבר לפני כשנה הוא לאפשר לבעל חנייה פרטית הממוקמת באזורי ביקוש גבוה בערים השונות להציע אותה להשכרה על בסיס שעה, כאשר הוא אינו עושה בה שימוש. בכל עת יכול בעל החניה לשנות בקלות את מועדי השכרת החניה או לבטל אותה כליל ובכך לשמר לעצמו גמישות מרבית שאינה קיימת כאשר הוא משכיר את החניה לשוכר אחד קבוע.

כך לדוגמא, בעל חניה פרטית שאינו עושה שימוש בחניה שלו בזמן שהוא בעבודה במשך כתשע שעות כל יום, יוכל להשכיר אותה באמצעות השירות החדש ולקבל הכנסה נוספת של עד 10,000 שקלים בשנה.

השירות מציע לנהגים להזמין לעצמם חניה גם בחניות שמורות בתוך חניונים פרטיים שבהסדר עם איזיפארק וזאת באותה עלות קבועה וזולה ולהסדיר את התשלום בנוחות באמצעות השירות של איזיפארק.

הנהג שמעוניין לדעת שתהיה לו חניה מובטחת בקרבת היעד שלו, יוכל לבצע באמצעות האפליקציה חיפוש של החניה הקרובה ולהזמין אותה לשעה הרצויה ולמשך פרק הזמן שדרוש לו. החניה תחכה לו ממש כאילו הייתה החניה הפרטית שלו.

האפליקציה מספקת מידע מפורט לגבי כל חניה, לרבות מיקומה, ומידת הנוחות של השימוש בה כפי שדורגה על ידי משתמשים קודמים. בלחיצת כפתור הנהג יכול גם לנווט אל מקום החניה באמצעות אחת מתוכנות הניווט הקיימות. האפליקציה מאפשרת גם פתיחה של חניות בעלות שער חשמלי.

מחיר שעת חניה באמצעות השירות הוא קבוע ועומד על סך 7.50 ₪ כולל מע"מ כאשר מתוך סכום זה מקבל בעל החניה סכום של 4.50 ₪. השירות לבעלי החניות ולנהגים, כולל מערך הגבייה הכספית והתשלום לבעלי החניות הוא באחריות איזיפארק.

השירות החדש הוא דוגמא נוספת לשימוש בקהילה ובאמצעים טכנולוגיים זמינים כדי לשפר את חיי התושבים והנהגים כאחד. מדובר בניצול פוטנציאל של אלפי מקומות חניה קיימים בכל עיר כדי להקל על מצוקת החניה במרכזי הערים. מחקרים מהעת האחרונה מלמדים שכשליש מהתנועה במרכזי הערים היא של רכבים העסוקים בחיפוש אחר מקום חניה. לפיכך, כל הקלה של מצוקת החניה והכוונת הנהג למקום חניה שנשמר לו מראש משמעותה פחות זיהום אויר בעיר, פחות בזבוז דלק יקר ובעיקר נהגים רגועים יותר.

כבר כיום, עוד טרם השקתו הרשמית של השירות על ידי איזיפארק בחודש הקרוב, מוצעות כבר לשימוש הנהגים מאות חניות, רובן המכריע בגוש דן, ירושלים, וחיפה.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il