"ממשלת ישראל עוצרת בכל דרך את המחאה"

פעילי המחאה החברתית תוקפים את התנהלות הממשלה ביום שישי ובמוצ"ש, "הממשלה הזו החליטה למנוע בכוח כל מחאה".

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בתמוז תשע"ב

פקחים. אילוסטרציה
פקחים. אילוסטרציה
יוני קמפינסקי

פעילי המחאה החברתית זועמים על התנהלות המשטרה אמש בהפגנות בתל אביב, ומנגד דוחים מכל וכל את האשמתם בהפעלת אלימות מופרזת, למרות תמונות שמשות הבנקים המנופצות.

אורן פסטרנק, ממובילי המחאה אשר ארגנו את הניסיון להשיב את המאהל לרוטשילד ביום שישי, אמר בראיון לגלי צה"ל, כי "האלימות הכי גדולה שהופעלה אתמול ברחובות תל אביב היתה אלימות משטרתית".

פסטרנק טוען, כי הסיבה לאלימות שפרצה אמש בתל אביב היתה החלטת הממשלה, למנוע באמצעות המשטרה כל גילויי מחאה במהלך הקיץ הנוכחי.

"הממשלה הזו החליטה למנוע בכוח כל מחאה, הסיפור איננו המעצר של דפני ליף או מישהו אחר, הסיפור החשוב הוא החלטתה של הממשלה למנוע כל אפשרות למחאה משמעותית", הוסיף פסטרנק.

פסטרנק הוסיף וטען, כי פעילי המחאה אינם בעד כל אלימות נגד אדם או נגד רכוש, "מי שהפעיל אלימות, מתוך מחשבה ומתוך בחירה זו הממשלה".

תנ"צ יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון, אמר הבוקר כי המשטרה תאפשר כל מחאה, אפילו אם התארגנה ללא רשיון, אך תמנע כל נסיון להפר חוק.

"אנחנו הגענו ביום שישי לשדרות רוטשילד על מנת לסייע לפקחי עריית תל אביב לעשות מה שהם מחויבים על פי חוק, המחאה היא לגיטימית אך לא נאפשר להפר את החוק. המדיניות שלנו לא השתנתה מאז השנה שעברה. מחאה - כן, הפרת חוק - לא".הוסיף אוחיון.