הזוג שביתו הוצת: נמשיך ליישב את הארץ

"לא נוותר ונמשיך לגור בארץ ישראל" אומרת יסכה אורבך שביתה הוצת אתמול על תכולתו והיא ובעלה אליסף נותרו חסר כל.

אורנית עצר , ו' בתמוז תשע"ב

הבית השרוף בחוות גלעד
הבית השרוף בחוות גלעד
סוכנות תצפית

יסכה אורבך, בתו של פעיל הימין נעם פדרמן, שביתה הוצת אתמול על תכולתו והיא ובעלה אליסף נותרו חסר כל מכריזה הבוקר, "לא  נוותר ונמשיך לגור בארץ ישראל".

אתמול אחר הצהריים חדרו פורעים ערבים לחוות גלעד, פרצו לאחד מבתי החווה הממוקם בקצה החווה, והציתו את הבית על תכולתו. את השריפה גילו הזוג הצעיר שמתגורר במקום, זמן מה אחר כך, כשהגיעו לביתם בתום יום עבודה. הם הזעיקו כוחות כיבוי ובטחון, אולם עד שכיבוי האש השתלט על השריפה, תכולת הבית כולה עלתה באש, ושלד הבית נתון גם הוא בסכנת התמוטטות.

אין זו הפעם הראשונה שבני הזוג חווים הרס. אליסף אורבך, גורש כנער מביתו בנווה דקלים גוש קטיף וביתו נהרס. לפני כשנתיים עבר להתגורר כרווק בחוות גלעד ובלילה חורפי הגיעו כוחות הבטחון והרסו בית שבנה. אליסף אורבך לא התייאש ובנה את ביתו מחדש על הריסות הבית הקודם ולפני מספר חודשים הכניס לביתו החדש את כלתו יסכה.

כלתו, יסכה, הינה בתו של פעיל הימין נעם פדרמן. לפני כארבע שנים, באישון לילה פרצו מאות שוטרים לבית משפחת פדרמן בחוות פדרמן שבאזור חברון, גירשו באלימות רבה את תושבי הבית והרסו אותו על תכוולתו.

כעת יצטרך הזוג הצעיר, שחווה כאמור, הרס בית נוסף, להתחיל שוב מחדש, לאחר שכאמור לא רק ביתם נשרף אלא כל תכולת הבית, כולל מוצרי חשמל, ריהוט,ביגוד, ספרים ועוד.

בחות גלעד קיימו אתמול ישיבה בהשתתפות תושבי  המקום, והוריהם של הזוג הצעיר, והחליטו להקים קרן כספית על מנת לבנות כמה שיותר מהר בית חדש לזוג הצעיר.