יסובסדו קייטנות לילדים בעלי צרכים מיוחדים

החל מחופשת הקיץ הנוכחית ילדים עם אוטיזם יזכו לסבסוד בסך 500 ש"ח, אם ישתתפו במסגרות רגילות של מערכת החינוך.

חזקי ברוך , י"ג בתמוז תשע"ב

קייטנה ילדים
קייטנה ילדים
צילום: פלאש 90

החל מחופשת הקיץ הנוכחית, יוכלו ילדים עם אוטיזם הלומדים במסגרות רגילות במערכת החינוך ("חינוך משולב") ליהנות מסבסוד בסך 500 ש"ח לילד עבור השתתפות בקייטנות "רגילות" שמפעיל השלטון המקומי בחודשי הקיץ, או בקייטנות שזכו במכרז שקיים משרד הרווחה. כך נמסר היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

עד כה, היו אותם ילדים זכאים לסבסוד רק עבור קייטנות של החינוך המיוחד גם אם למדו במהלך השנה בבית ספר "רגיל". כתוצאה מכך נאלצו הורים שהיו מעוניינים להמשיך ולשלב את ילדיהם עם חבריהם מבית הספר לשלם על הקייטנות "הרגילות" מכיסם הפרטי.

בנוסף, בלחץ ועדת העבודה והרווחה, הוציא שר החינוך גדעון סער הנחיות מפורשות לשלטון המקומי בהן הוא תובע ממרכז השלטון המקומי לספק סייעות לילדים עם צרכים מיוחדים גם בחודשי הקיץ ולא רק לאורך שנת הלימודים, כפי שנהוג היה עד כה. במהלך הדיונים בוועדה התברר כי על אף שמשרד החינוך מעביר תקציב מלא למשך שנה שלמה עבור מימון עבודת הסייעות, מועסקות הסייעות במשך 10 חודשים בשנה בלבד.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו), תבעה מהמרכז לשלטון מקומי לספק את ליווי הסייעות בהתאם להנחיות משרד החינוך. "אם לא כך, אתם עלולים להיות מאוימים בתביעה ייצוגית, שכן הכסף עבור השירות הועבר אליכם גם עבור חודשי הקיץ". אמרה לוי-אבקסיס.

כרמל אבנד, מנהלת חטיבת נעורים באלו"ט, התרגשה משני ההישגים: "זו פריצת דרך מדהימה", אמרה בדיון.