נעצר חשוד בפריצה לביתה של מרים פרץ

נעצר גבר ערבי החשוד בפריצה לביתה של מרים פרץ ששכלה את שני בניה - אוריאל ואלירז ז"ל. בפריצה נגנבו מזכרות אישיות מבניה.

אורנית עצר , ט"ו בתמוז תשע"ב

לא הכרתי. מרים פרץ
לא הכרתי. מרים פרץ
צילום: מקום בלב

המשטרה עצרה לחקיררה גבר ערבי בן 30 תושב בידו סמוך לירושלים בחשד כי פרץ לדירתה של מרים פרץ ביישוב גבעת זאב לפני שלושה חודשים וגנב מהמקום תכשיטים ומזומנים.

החשוד נעצר אך מכחיש את החשדות המיוחסים. הוא נכלא להמשך חקירה בכלא צבאי.

מספר ימים לאחר יום הזיכרון פרצו גנבים לביתה של מרים פרץ, ששכלה את שני בניה - אוריאל ואלירז ז"ל, בעת שירותם בצה"ל, ואיבדה את בעלה.

הפורצים לקחו עמם מזכרות אישיות משני הבנים והבעל, וכן תכשיטים וכסף.

עיניה של מרים חשכו, לאחר שהבחינה כי המזכרות היקרות והיחידות שנותרו לה מבניה - נעלמו מביתה שביישוב גבעת זאב. "את כל העבר שלי גנבו, כל המזכרות שקשורות באוריאל ואלירז, שרשראות מגן דוד שסבתא שלהם קנתה להם לבר מצווה, דברים שמסמלים כל כך הרבה", זעקה פרץ.

הפורצים שככל הנראה הבחינו בנרות הנשמה ובתמונות הלוחמים שנפלו, לא חשו חמלה, ואף דרכו על תמונותיו של בעלה אליעזר ז"ל, ולקחו תיק שלו שמרים מעולם לא העזה לפתוח. "רמסו לי את כל הזיכרונות, ואף גנבו כסף שהיה מיועד להנצחת הבנים", אמרה מרים והוסיפה: "כשאתה רואה שתי תמונות של לוחמים, זה לא גורם להם לרגע להיות אדם?".

"מה אתם חושבים? שזה מה שיזיז לי? אני יודעת מה הדבר החשוב ביותר - החיים. לכן אני מודה על מה שיש לי, ומודה על כך שאף אחד מילדיי לא היה בבית באותו הזמן, ולא נפגע", אמרה מרים.

בנה של מרים, אוריאל ז"ל, נהרג בשנת 1998 בלבנון. 12 שנים מאוחר יותר נהרג בנה אלירז ז"ל, בפעילות ברצועת עזה. לאחר נפילתו של אוריאל, נפטר בעלה אליעזר.