"ישראל היא ארץ זבת חלב וצ׳יפס (chips-שבבים)"

נשיא המדינה קיים הבוקר (חמישי) ביקור מיוחד במפעל אינטל קריית גת. פרס הביע תמיכה בהמשך התמריצים לחברה.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ו בתמוז תשע"ב

פרס בחדר הנקי
פרס בחדר הנקי
צילום: סיוון פרג'

נשיא המדינה קיים הבוקר (חמישי) ביקור מיוחד במפעל אינטל קריית גת.

במסגרת הביקור סייר פרס בין מעבדות הפיתוח והייצור, קיבל סקירה על פעילות אינטל בישראל, קיים מפגש עם כ-500 עובדי המפעל וקיבל את דו"ח האחריות התאגידית של אינטל לשנת 2011. לאורך הביקור ליוו את נשיא המדינה מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל, ומנהלים בכירים נוספים.

בשיאו של הביקור נכנס הנשיא פרס לסיור ב"חדר הנקי" (Clean Room) של המפעל, בו מיוצרות פרוסות השבבים מסיליקון. לצורך הביקור ב"חדר הנקי", לבש הנשיא פרס חליפה סטרילית מיוחדת, המונעת את זיהום החדר המתוחזק ברמת סטריליות וניקיון של פי 10,000 מחדר ניתוח בבית חולים.

עוד במסגרת הביקור, נפגש הנשיא עם עובדי המפעל שמעסיק 3,500 עובדים, השיב לשאלות אחדים מהם, וכן קיבל משריל אסקיו, סגנית נשיא באינטל העולמית לאחריות, שהגיעה לביקור מיוחד בישראל, על מנת להגיש לפרס את דוח האחריות התאגידית האחרון של אינטל.

מולי אדן אמר לנשיא, "אינטל ישראל היא המעסיקה הגדולה ביותר בישראל מתחום ההייטק ובמסגרתה פועלים בארץ כ-8000 מהנדסים, אנשי פיתוח וייצור באופן ישיר. בעקיפין יצרנו מעגל תעסוקה ל23,000 עובדים בישראל. יש משהו ייחודי במהנדס הישראלי שכולל חוסר משמעת, כאוס וסקרנות בלתי מוגבלת אשר יחד עם השירות בצבא יוצרים יצירתיות בלתי רגילה שמתאימה לעולם ההיי טק, לעולם התוכן של אינטל".

הנשיא פרס אמר בתגובה, כי "אין מקום שממלא אותי יותר גאווה מאשר ביקור באינטל קריית גת.  מצאתי כאן את שיא הטכנולוגיה ופסגה ישראלית. מה שמייצר המפעל הזה ייחודי בכל העולם ונעשה בחכמה בלתי רגילה בזכות הנהלה ידענית, רגישה ובקיאה ועובדים מצוינים. המקום הזה תרם לישראל כלכלית ולא פחות מכך- תדמיתית מיצב את ישראל כמעצמה טכנולוגית עולמית. מי חלם בעבר שקרית גת תהיה על האוורסט של המדע".

בחיוך אמר הנשיא, "ישראל היא ארץ זבת חלב וצ׳יפס (chips-שבבים)".

כשנשאל על פעילותה העתידית של אינטל בישראל סיפר הנשיא, "כיהנתי כשר האוצר כשנחתם ההסכם הראשון עם אינטל ואני זוכר את הספקנים באותה התקופה. אינטל שילמה במיסים את כל ההשקעה שהשקיעה המדינה ואף יותר מכך. אנו גאים בשותפות של ישראל עם אינטל העולמית ובאמון והידידות שניתנה לנו".

הנשיא הדגיש, כי "יש להשקיע בהרחבת פעילות החברה כל העת ולדאוג שהמפעל הבא של אינטל יוקם בישראל. ככל שההשקעה תגדל - כך תגדל התמורה. מדינת ישראל חייבת להציע מכלול תמריצים רציני שיאפשר לה להתחרות בהצלחה בכל אופציה של התרחבות בינלאומית של חברת אינטל. העובדה שההשקעה הבאה של אינטל בשדרוג טכנולוגיות המפעל עוברת לאירלנד ולא לישראל אסור שתחזור על עצמה בפעם הבאה". 

מקסין פסברג, סגנית נשיא ומנכ"לית אינטל ישראל אמרה, "המייחד את אינטל, שנבחרת כבר חמש שנים רצופות כמקום העבודה הטוב ביותר בישראל הוא, שאנחנו שמים את האדם במרכז העשייה ושואלים איך נגיע לאנשים הטובים ביותר ונבטיח להם תעסוקה לאורך זמן, פיתוח  עצמי וקריירה מאתגרת. זאת כשאנו פונים לכל חלקי האוכלוסייה בארץ".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il