הרבנית כהנא נחקרה במשטרה

אלמנתו של הרב מאיר כהנא הי"ד, הרבנית ליבי כהנא, נחקרה השבוע על ידי המשטרה לאחר שנכדהּ הפר את תנאי שחרורו בערבות.

בני משה , ט"ו בתמוז תשע"ב

ליבי כהנא
ליבי כהנא
בשבע

הרבנית ליבי כהנא, אלמנתו של הרב מאיר כהנא הי"ד, נחקרה השבוע במשטרה לאחר שנכדהּ הפר את תנאי שחרורו בערבות.

הנכד, מאיר אטינגר, שוהה במעצר בית מזה כחצי שנה תחת תנאי שחרור מחמירים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום לפני כחצי שנה באשמה כי אסף ביחד עם עוד פעילי ימין מידע על תנועת צה"ל על מנת למנוע פינויי מאחזים ביהודה ושומרון. חקירתה נערכה מאחר והייתה חתומה כערבה על התנאים לשחרורו.

אטינגר שוהה כבר שבועות ארוכים במעצר בית כאשר נאסר עליו לשוחח בטלפון ולהתחבר לאינטרנט. בשבת האחרונה עצרו שוטרים את אטינגר מחוץ לביתו, לאחר שלדבריו, יצא להתפלל בבית כנסת מחוץ לשכונתו. המשטרה מאידך טענה שאין צדק בהליכה לתפילה בריחוק מקום ממקום מגוריו.

הרבנית כהנא מסרה לערוץ 7 כי חקירתה הייתה מיותרת מאחר ולא כל הערבים חייבים לשמור עליו בהיותו במעצר בית. "לא הייתה כל סיבה לחקור אותי או את השומרים האחרים על מאיר מאחר והוריו כבר העידו כי היו בבית באותן שעות. מדוע נטפלה המשטרה אליי?", שאלה.

מעמותת חננו נמסר כי, "בשבוע בו אנו שומעים על כך שהמדינה חתמה עסקת טיעון עם העיתונאי שנחשד בריגול חמור, אורי בלאו, והסתפקה בעונש שהוא בגדר לעג לרש של ארבעה חודשי עבודות שירות, משום שהלה שייך לצד ה"נכון" של המפה, מתחדדת התחושה שהרדיפה פה הינה פוליטית בלבד".