אשכנזי הפתיע: "אני שמח להיות כאן ומצדיע"

אלפי אזרחים השתתפו הערב (מוצאי שבת) בעצרת המחאה של "הפראיירים" בתל אביב. "אני בעד סנקציות כלכליות", אמר יובל דיסקין.

עוזי ברוך , י"ז בתמוז תשע"ב

ליברמן במאהל הפראיירים
ליברמן במאהל הפראיירים
יח"צ

אלפי בני אדם הפגינו הערב (מוצאי שבת) ברחבת מוזיאון תל-אביב, בעצרת שסיסמתה "צו שמונה - נמאס לנו להיות פראיירים".

יושב ראש מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, אמר כי  "המערכת הפוליטית הגיעה למצב שבתוכה לא יקרה כלום, צריכים לבוא אנשים חדשים מבחוץ עם רעיונות חדשים. צריך להגיד להם שאנחנו לא יכולים לסבול את המשחקים הישנים שלהם, זה נגמר. נתניהו לא יכול למרוח אותנו יותר, כולם ישרתו כי גמרנו להיות הרוב הדומם, לרוב יש מה להגיד".

המשנה לראש הממשלה, שאול מופז, הגיע לעצרת ואמר "באתי להזדהות עם הציבור שנושא בעול. נעשה הכל למען העברת החוק החדש. אסור שנושא השירות יירד מסדר היום". מופז הוסיף: "על כלל המפלגות לאמץ את מסקנות ועדת פלסנר".

ציפי לבני, יו"ר קדימה בעבר, אמרה כי "יש כאן מאבק על עיקרון, על ערכים. בג"ץ סוף סוף הניח על השולחן שאין הנהגה במדינת ישראל, קבלו החלטה, אין כאן שוויון בנטל במדינה הזאת. ואם ישראל רוצה להמשיך להיות דמוקרטית, זה מה שצריך להיות.  על זה אני, כאזרחית במדינה, אמא לחייל שנשאר שבת, עכשיו אני כאן איתם יחד".

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין אמר "שלוש שנים שירתתי את המדינה הזאת באהבה ובתקווה ובשנים הארוכות הללו לא הרגשתי אפילו פעם אחת אפילו לא לרגע אחד שאני פראייר. כשאני התגייסתי כמעט כולם התגייסו, אבל כשהשתחררתי גיליתי שאנחנו קרובים למצב בו כמעט כולם לא מתגייסים וזה רבותיי הסיפור כולו".

לדברי דיסקין, "אני חייב לומר לכם שלמרות גילי ונסיוני אני עומד כאן ומתרגש, אני רואה את הכיכר מלאה ומבין שיש הרבה אנשים במדינה הזאת שרוצים בטובתה ומוכנים לעשות בשבילה ולהקריב עבורה. לצערי, יש עוד כיכרות במדינה הזאת שהולכות ומתמלאות באנשים שחושבים שאין צורך לשאת באופן שוויוני בנטל, משום שהם חושבים שיש מי שיעשה את זה במקומם. הם טועים טעות מרה וקשה – אנחנו כאן כדי להעמיד אותם על טעותם לפני שיהיה מאוחר מדי".

הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף (במיל') גבי אשכנזי, השתתף באופן מפתיע בעצרת הפראיירים בתל אביב. "אני שמח להיות כאן ומצדיע לכולכם". 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע כי יכנס מחר בבוקר את סיעת הליכוד לדיון דחוף במסקנות ועדת פלסנר. במידה ותהיה הסכמה בסיעה על עקרונות הדו"ח יפגש לאחר מכן נתניהו עם מופז כדי לדון בהקמת צוות שינסח את הצעת החוק להגברת השוויון בנטל.