"לסיים מהר, גם עם פרשת הולילנד"

ח"כ שנלר סבור שזיכויו של אולמרט עשה צדק עם האיש, "היו לי אמנם מחלוקות איתו במישור המדיני, אבל אני שמח שעינוי הדין הסתיים".

בני טוקר , כ' בתמוז תשע"ב

ח"כ שנלר
ח"כ שנלר
ערוץ 7

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אומר לערוץ 7, כי כל אזרח במדינת ישראל צריך להיות היום שמח עם זיכויו של אולמרט.

"העובדה שראש ממשלה מכהן שהודח בעקבות כתב אישום יוצא זכאי, צריכה לשמח כל אדם. אני קורא בהזדמנות זו לסיים מהר גם את פרשת הולילנד, כי אחרי כל כך הרבה שנים של הכפשות, צריכים להפסיק עם עינוי הדין", אומר שנלר.

לדבריו, צריכים לשנות את הנורמה לפיה חוקרים ראשי ממשלה מכהנים על עבירות מהעבר, "הייתי בר מחלוקת עם תפיסתו המדינית של אולמרט, יחד עם זאת כאשר לוקחים ראש ממשלה ומאשימים אותו על סוגיות מהעבר, זה לא תקין. ניסיתי בזמנו להגיש הצעת חוק, שנהוגה גם בצרפת על פיה לא מעמידים לדין ראש ממשלה מכהן על עברות שנעשו לכאורה בטרם הוא מונה כראש ממשלה. שידחו את החקירות עד למועד סיום כהונתו, לצערי זה לא התקבל".

ח"כ שנלר מעריך שאלה שהעמידו את אולמרט עשו את זה לא רק ממניעים משפטיים, "בוודאי שצריכים לעשות פה חשבון נפש. אהוד אולמרט למרות המחלוקות המדיניות איתו, היה אחד מראשי הממשלה הטובים שהיו כאן. המתווה המדיני שלו אמנם היה רע, וטוב שלא הצליח, אבל הוא ידע לקבל החלטות. אני לא משוכנע שמי שהחליט להעמיד אותו לדין, עשה את זה נטו מראיות משפטיות".

"כיום הוא נמצא מחוץ למערכת הפוליטית, הוא לא יחזור עד אחרי הולילנד וגם אחרי, לא בטוח שהוא יחזור לפעילות פוליטית. צריכים להתרכז במה שקורה היום בממשלה הנוכחית, ואני חושב שראש הממשלה הנוכחי הוא ראש ממשלה מעולה מהדרגה הראשונה ויש לקוות שהממשלה תמשיך להיות חזקה ואיתנה", הוסיף שנלר.