30 חודשי מאסר נגזרו על יהודי שסחר באיברים

בית המשפט בניו ג'רזי הטיל 30 חודשי מאסר על לוי יצחק רוזנבאום בגין סחר באיברים. ריצוי העונש יתחיל לאחר חג הסוכות.

חיים לב , כ"ב בתמוז תשע"ב

פרשת ריגול חמורה
פרשת ריגול חמורה
פלאש 90

30 חודשי מאסר – זהו העונש שהטיל בית המשפט בניו ג'רזי על לוי יצחק רוזנבאום נשלח אמש בגין סחר באיברים.

רוזנבאום, 61, תושב ברוקלין, הודה בתחילת השנה הנוכחית בשלשה מקרים בהם תיווך עסקת מכירת כליות בין ישראלים שהיו במצב כלכלי קשה לחולים בארצות-הברית שניאותו לשלם סכומי עתק שנעו בין 120 ל-150 אלף דולר.

במקרה אחר הודה רוזנבאום על חלקו בקשירת קשר לביצוע עסקה נוספת. במסגרת הודאתו אף ניאות להחזיר 420 אלף דולר – הרווח שלטענתו גרף מעסקי התיווך של סחר האיברים.

סוחר האיברים נעצר לפני כשלש שנים, ביולי 2009, במסגרת גל המעצרים שפקד את הקהילה היהודית בניו ג'רזי, גל מעצרים שזכה לכינוי 'פרשת דיל'. גל המעצרים בוצע כפועל יוצא של שיתוף הפעולה של סולומון דואק עם המשטרה המקומית בכך שהפך לשתול וכדי להקל על עונשו בפרשת הונאה חמורה בה הואשם. במסגרת גל המעצרים נעצרו למעלה מ-40 רבנים ובכירים בקהילה, שנחשדו במגוון עבירות ביניהן סחר באיברים, הלבנת הון ועוד.

בדיוני בית המשפט התקבלו עדויות של אנשים שטענו כי רוזנבאום סייע בהצלחת חייהם. אולם בגזר הדין קבעה השופטת כי "מאסר הוא עונש הולם עבור רוזנבאום, שניצל באופן לא חוקי את מצוקתם של אחרים. אף שרוזנבאום הציג עצמו כשדכן נאצל, הרווחים מהעסקה הפלילית הלכו ישירות לכיסו". את חודשי המאסר יחל רוזנבאום לרצות מיד לאחר חג הסוכות.