רשם העמותות: למנות מפרק זמני ל'שדה חמד'

הכונס הרשמי ורשם העמותות הצטרפו לעמדת משרדי החינוך הרווחה, והודיעו לבית המשפט כי הם תומכים בפירוק לעמותת כפר הנוער החקלאי.

ישי קרוב , כ"ו בתמוז תשע"ב

חצי עבודה? משרד האוצר
חצי עבודה? משרד האוצר
ערוץ 7

הכונס הרשמי ורשם העמותות הצטרפו היום (שני) לעמדת משרד החינוך ומשרד הרווחה, והודיעו לבית המשפט המחוזי בפ"ת כי הם תומכים בדרישה למנות מפרק זמני לעמותת כפר הנוער החקלאי של אגודת ישראל, שדה חמד בראשון לציון.

הדרישה למנות מפרק זמני לעמותה, הוגשה על ידי עובדי העמותה באמצעות עו"ד אופיר רונן. בהודעה שנמסרה לבית המשפט מציינת עו"ד קרן פלפל ברקת כי " לנוכח הממצאים החמורים שפורטו בעמדת משרד החינוך והרווחה אודות אי סדרים בהתנהלות העמותה והחשדות בדבר מרמה, יש למנות מפרק זמני מפעיל שיוסמך להפעיל את פעילות העמותה במקומה של ההנהלה הנוכחית".

אתמול פורסם כי משרד החינוך והרווחה תומכים גם הם במינוי מפרק זמני לעמותה. בהודעה של סגן הפרקליט הבכיר במחוז תל אביב , עו"ד דוד גוטמן, לבית המשפט, צויינו ממצאים חמורים לפיהם משרד החינוך העביר לעמותה תקציב בעבור הסעות תלמידים בשיעור של 432,982.28 ₪, אולם כספים אלו לא הגיעו ליעדם ולא הושבו לידי הורי התלמידים שהיו זכאים לקבל השתתפות בעבור כספים ששילמו.

בנושא אחר נבדק ונתגלה עוד כי עובדי הוראה בעמותה דווחו כאברכים ועל כן קיבלו תקצוב כפול. נמצא אף כי שני עובדים של העמותה אשר זכו לתקצוב לנוכח היותם עובדי המסגרות המופעלות במסגרת ההתקשרות עם משרד הרווחה, דווחו אף הם כאברכים.

עו"ד גוטמן מציין בהודעתו לבית המשפט כי בעקבות הממצאים משרד החינוך קיצץ בכספים המגיעים לעמותה וכך הוא כותב בהודעה לבית המשפט: "בגין הגילויים הנוגעים לדיווחים כפולים הוחלט להפחית את כספי התמיכה המועברת לעמותה ובנסיבות אלו לקזז סכום בשיעור של 504,411ש"ח. בנסיבות אלו עמדת המדינה הינה כי יש למנות מפרק זמני לעמותה אשר יפעיל אותה במקומה של ההנהלה הנוכחית".

עובדי העמותה המפעילים את פנימיית שדה חמד, יחד עם נציגות של ועד ההורים, נפגשו לאחרונה עם שר הרווחה, משה כחלון, והציגו בפניו את דאגתם לתלמידי המוסד, אשר לרובם המוסד החינוכי הזה הוא בבחינת התחנה האחרונה וסגירתו כמוהו כזריקת הנערים לרחוב.

במוסד "יד לתלמיד" שבתוך פנימיית שדה חמד מתחנכים נערים בעלי בעיות חמורות של קשב וריכוז, חלקם עם רקע עברייני, כאשר אין עבורם כל מסגרת חינוכית מתאימה אחרת בארץ. השר כחלון הבטיח לעובדים ולהורים שהוא יעשה הכל כדי שהמוסד ימשיך לפעול ולא ייסגר.