נתניהו: "רב גדול, פוסק חד וחריף"

"עם ישראל איבד היום רב גדול, איש חכם משכמו ומעלה, שליח ציבור אשר יצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר", אמר נתניהו.

חזקי ברוך , כ"ח בתמוז תשע"ב

הרב אלישיב בביתו
הרב אלישיב בביתו
ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער עמוק על פטירתו של הרב יוסף שלום אלישיב, "פוסק הדור" ומחשובי המנהיגים התורניים בדורנו.

"בפסיקותיו הותיר הרב אלישיב חותם עמוק על העולם החרדי ועל כלל עם ישראל. במשנתו ובלימודו התווה הרב דרך לרבים, אשר שאבו כוחם מחוכמתו ומחריפות מחשבתו. דרכו של הרב הייתה דרך של אהבת התורה ואהבת האדם, צניעות ושמירה על קדושת החיים. עם ישראל איבד היום רב גדול, פוסק חד וחריף,  ואיש חכם משכמו ומעלה, שליח ציבור אשר יצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר. אנו דואבים את הליכתו".

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין מסר "זהו יום קשה לעם היהודי. הלך מאיתנו היום גדול דור ומנהיג ציבור, שהקים מעפר את עולם התורה לאחר שואת אירופה והעמיד רבבות תלמידים." 

ריבלין הוסיף: "הרב אליישיב היה קשור בכל נימי נפשו לירושלים, בה עסק בתורה וממנה הרביץ תורה. הוא התרחק כל ימיו משררה וכבוד והקריב את כל רווחתו החומרית למען לימוד התורה והנהגת הדור.  כאשר פגשתי בו חשתי היטב את מתינותו, את תחושת האחריות שפיעמה בו לעם ישראל ומדינתו, ואת אהבת ישראל שספג מחמיו הרב אריה לוין, רב האסירים. בימים קשים אלו של בין המצרים, אני שולח תנחומים למשפחתו ולתלמידיו הרבים, ובבניין ירושלים ננוחם". 

הרב יוסף שלום אלישיב, הנחשב למנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הלך לעולמו אחר הצהריים בבית החולים שערי צדק בעיר. בחודשים האחרונים חלה הידרדרות קשה במצבו של הרב בן ה-102 ובימים האחרונים הוא הוגדר קריטי. הלוויתו צפויה להיערך בשעה 22:00 בירושלים בהשתתפות מאות אלפים מכל רחבי הארץ.