במד"א נערכים להלוויית הרב אלישיב

רמת הכוננות בירושלים הועלתה לרמה הגבוהה ביותר וכוחות מד"א נערכים לקראת אבטחת מסע הלוויה, אליו צפויים להגיע מאות אלפים.

ניר הר זהב , כ"ח בתמוז תשע"ב

נט"ן מד"א
נט"ן מד"א
פלאש 90

במד"א נערכים לקראת מסע ההלוויה של הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל שייערך הלילה (22:00) בירושלים.

מסע ההלוויה ייצא מבית הרב אלישיב זצ"ל לכיוון הר המנוחות בעיר. את הרב ילוו בדרכו האחרונה מאות אלפי בני אדם מרחבי הארץ והעולם.

לקראת מסע ההלוויה, הועלתה רמת הכוננות של כוחות מד"א בירושלים לרמה הגבוהה ביותר (רמה ג'), ואילו רמת הכוננות בכל מרחבי המרכז עלתה לכוננות ב'.

מסע ההלוויה צפוי לעבור בשכונות רבות בירושלים ועל כן צפויים להיחסם רחובות רבים. על מנת לאפשר לכוחות מד"א בעיר להמשיך ולפעול להצלת חיים כבשגרה גם במהלך ההלוויה, נערכים במד"א למציאת צירי תנועה חלופיים שיעקפו את מסע ההלוויה, להפעלת אופנועני מד"א, חוליות רגליות ופיזורם של אמבולנסים במרכזי השכונות על מנת לאפשר הגעה מהירה והענקת טיפול מהיר לכל נפגע ברחבי העיר.

לצד זאת, נערכים כוחות מד"א לאבטחת מסע ההלוויה, אליו צפויים להגיע מאות אלפי בני אדם. לצורך כך, יפעיל מד"א את רכבי ההצלה השונים, בהם עשרות אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ,  ג'יפים, טרקטורוני ואופנועי מד"א וכן חוליות רגליות של מגישי עזרה ראשונה, שיטפלו בנפגעים כתוצאה מהחום הכבד ומהצפיפות הצפויה באזור.  את הטיפול הרפואי יעניקו מאות פאראמדיקים, חובשים ורופאים שילוו את מסע ההלוויה.

במד"א מזכירים לציבור, כי גם בעת ההלוויה, מוקד מד"א ימשיך ויקבל קריאות שגרה מרחבי ירושלים וכי כוחות מד"א ערוכים להגיע לכל קריאה בזמן הקצר ביותר. על כן, מזכירים במד"א לציבור כי בעת הצורך יש לחייג למוקד 101 של מד"א ולהישמע להנחיות המוקדנים, עד להגעת כוחות מד"א.

במד"א מבקשים מהציבור הרב שיגיע להשתתף במסע ההלוויה, להימנע מלהידחק למוקדי צפיפות ועומס, לשים לב לילדים הנמצאים בסביבה על מנת שלא לרמוס אותם חלילה, להקפיד על שתייה מרובה עקב החום הכבד ועקב הקושי הרב שבמסע ההלוויה, ולהזעיק את מד"א בכל צורך שעלול להתעורר.

יצוין, כי חוליות רגליות של מד"א יפעלו במהלך מסע ההלוויה ויעניקו טיפול למלווים שיחושו ברע. על כן, יש להתקשר למוקד מד"א 101 ולסייע למוקדנים שיכוונו את החוליה הרגלית עד להגעה אל הנפגע המשתתף במסע ההלוויה.

בכל התרחשות של אירוע חריג במהלך מסע ההלוויה, יש להישמע להנחיות כוחות הביטחון בשטח ולפעול על פי הוראותיהם.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין אמר הערב "קיבלנו בצער רב את ההודעה על פטירתו של הרב אלישיב זצוק"ל, וכעת נערכים כוחות מד"א באופן מתוגבר על מנת לאבטח את מסע ההלוויה על הצד הטוב ביותר. אני מזכיר, הן לתושבי ירושלים בכלל והן למשתתפים במסע ההלוויה בפרט, לחייג למוקד 101 בכל צורך רפואי שעלול להתעורר. כוחות מד"א ערוכים להעניק טיפול וסיוע תוך עמידה באתגר של חסימות הצירים וחוסר הנגישות".