סוכל ניסיון חטיפה בשומרון

חייל מילואים דיווח הערב (מוצאי שבת) כי הותקף על ידי פלסטינים שניסו לחטוף את נשקו בשעה שנסע סמוך לישוב שבי שומרון.

עוזי ברוך , ב' באב תשע"ב

טרמפיסטים טרמפיאדה עפרה
טרמפיסטים טרמפיאדה עפרה
הלל מאיר

ערבים ניסו לפני זמן קצר לחטוף נשק מחייל מילואים שנהג ברכבו בצומת שבי שומרון. החייל המשיך בנסיעתו והזעיק את כוחות הביטחון שפתחו בסריקות נרחבות באזור.

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה חזותו של חייל המילואים, בעל שיער ארוך, הטעתה את המחבלים שסברו כי מדובר בנהגת. נמשכת חקירת האירוע.

אתמול דווח כי רכב ישראלי נחטף לפנות בוקר (שישי) סמוך לכפר דומא מזרחית לגבעות שילה שבבנימין. ברכב נסעו שני בחורים, כאשר עשרה רעולי פנים התנפלו על הרכב. אחד הנערים ברח רגלית והגיע ליישוב אש קודש כעבור 40 דקות ודיווח על האירוע. הנער השני נעדר והחלו חיפושים אחריו. לאחר זמן קצר נמצא הנער באש קודש. הרכב הגנוב נמצא בתוך הכפר דומא לאחר שעבר תאונה.

השבוע הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי חשף בחודש מארס חוליית מפגעים, שכללה צעירים, תושבי רמאללה וסביבתה, אשר ביצעה מספר ניסיונות חטיפה, בנסיבות מחמירות, של אזרחים ישראלים, לצורך מיקוח על שחרור אסירים פלסטינים.

בראש החוליה, בת תשעה חברים, שחלק מאנשיה עצורים בישראל, ואחרים נעצרו ונחקרו בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, עמד מחמד מנזר מחמד רמדאן, בן 22, תושב רמאללה.

חברי החוליה, המזוהים עם ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין" (חז"ע), נערכו לקראת ביצוע הפיגועים באמצעות רכישות של שוקר חשמלי, גז מדמיע, אלות ואקדח מצית, הנראה כמו אקדח אמיתי. החוליה השתמשה בתצפיתנים, שהתריעו בפניה על התקרבות כלי רכב ישראליים. את החטוף הם התכוונו להחביא במערה או בדירת מסתור ברמאללה, ואף תכננו לצלם את החטיפה ולהעלות את הסרט לאינטרנט, כדי לקדם את המו"מ על שחרור החטוף.