החרדים - פוטנציאל לציונות של הדור הבא

במפגש שהתקיים אתמול בין רבנים, אנשי אקדמיה וקצינים דתיים עם השר בוגי יעלון, קראו המשתתפים ליזום פתרון בהסכמה בנושא גיוס החרדים.

בני טוקר , ה' באב תשע"ב

חרדים חייל
חרדים חייל
צילום: פלאש 90

אנשי פורום הציונות הדתית והחרדית נפגשו אתמול (שני) עם השר בוגי יעלון ודנו איתו בדרכים שאיתן ניתן ליישב את סוגיית גיוס החרדים לצבא.

פרופ' רס"ן במיל' אלישע האס, לשעבר יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי שהשתתף בפגישה, אומר לערוץ 7 כי ההתלהמות סביב הסוגיה עברה כבר מזמן את הטעם הטוב, כלשונו. "באנו לחזק את השר יעלון ולהזכיר לכולם ששינויים מתבצעים לאט".

"הציבור החרדי הוא פוטנציאל לציונות של הדור הבא. חילופי הדורות במפעל הציוני היו בשנות השבעים והם יקרו שוב בעוד כעשר שנים. אבל כמו בכל אורגניזם חי, זירוז הכוונת החומרים נעשית רק בעזרת פתיחת מסלולים ולא בחסימת מסלולים. צריכים לפתוח מסלולים כדי לאפשר לאנשים לעשות את התהליך בקצב שלהם ולא על ידי לחצים".

לדבריו, חשוב לתקן את הרושם כאילו אנשי הציונות הדתית נלחמים בחרדים, "זה פשוט לא נכון, ועדת פלסנר יצרה את הרושם כאילו אנחנו נלחמים בהם, אבל זה לא נכון, אנחנו ענייניים. הדרך לקדם שותפות היא לאו דווקא בעזרת שוויון, אבל כן צריכים ויכולים להגיע להסכמות".