בשורה לנכים: ברך ביונית חדשנית

הברך נשלטת על ידי מעבד ממוחשב, ומשלבת לראשונה מרכיבים חדשניים היכולים לזהות את תנועת הגוף וללמוד את תבנית ההליכה של המשתמש.

ניר הר זהב , ה' באב תשע"ב

ברך ביונית חדשנית
ברך ביונית חדשנית
יח"צ

אגף שיקום נכים במשרד הביטחון בשיתוף עם חברת כמיטק הישראלית -  החל בימים אלה להתקין ברכיים תותבות ביוניות מסוג ג'ניום ל-8 נכי צה"ל, שזוכים בחיים חדשים. מדובר בברכיים הביוניות החדשניות מסוגן בעולם, שנטענות כמו מכשיר סלולארי.

אתמול הותקנה ברך ביונית חדשנית לאיש העסקים אליהו לוי, נכה צה"ל שנפצע במהלך מלחמת לבנון הראשונה בשנת 1982, כששימש כמפקד מחלקת סיור. לוי, שמדי שנה מבצע עשרות גיחות עסקים לחו"ל, מספר כי הברכיים החדשניות יסייעו לו במסעות העסקים בעולם.

הנכים - קטועים מעל הברך בגילאים שונים – זוכים לראשונה לקבל את הברך הביונית החדשנית מסוג ג'ניום, פרי פיתוח עולמי חדשני ומתקדם של חברת אוטובוק, המובילה העולמית בתחומי התותבות. הברך הביונית, שיצאה לשוק העולמי השנה, מאפשרת לנכים הקטועים מעל הברך - הליכה משופרת בכל ההיבטים, באופן הקרוב ביותר לרגל האנושית הרגילה. בנוסף, כוללת הברך סוללה מאריכת חיים, המאפשרת שימוש עד 5 ימים ללא טעינה.

הברך הביונית היא תוצאה של תהליכי מחקר ופיתוח אינטנסיביים לאורך השנים. ג'ניום מהווה פריצת דרך לדור החדש של ברכיים הנשלטות על ידי מעבד ממוחשב, ומשלבת לראשונה מרכיבים חדשניים היכולים לזהות את תנועת הגוף, ללמוד את תבנית ההליכה של המשתמש  ולאפשר הליכה בצורה טבעית לגמרי עם מגוון אדיר של אפשרויות תפקודיות שלא היו קיימות בעבר.עם הברך הביונית יכול מעתה המשתמש לבצע עלייה במדרגות, עצירה פתאומית ושינוי כיוון ועוד.

מנכ"ל חברת כמיטק, יוסי לוין אמר "החזון שלנו הוא לשפר את איכות חיי האדם באמצעות מוצרים משובחים וטכנולוגיות מתקדמות".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il