גורמים בימין: השעיית שחם - סימלית

בימין לא שוכחים למפקד מחוז ירושלים שהושעה את התפרצותו בכפר מימון. פעילי ימין מזכירים את הסמיכות בין ההשעייה ליום השנה לגירוש.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' באב תשע"ב

ניסו שחם והמפכ"ל דנינו
ניסו שחם והמפכ"ל דנינו
צילום: פלאש 90

ב"מטה העולמי להצלת העם והארץ" מדגישים הבוקר את הסימליות בהשעיית ניצב ניסו שחם, מי שהתפרסם בתקופת הגירוש שקרא להכות מפגינים ומתנגדים לגירוש מגוש קטיף בקללות נמרצות וגסות.

"שבע שנים לגירוש, פושע נוסף שהיה שותף לפשע הגירוש משלם היום את המחיר. ניסו שחם מצטרף לשורה ארוכה של אנשים שביצעו ויזמו את ההתנתקות שבאו על עונשם. זה יום שמחה לעם ישראל שיצור כזה הודח משורות המשטרה", מציינים במטה.

"כדאי להזכיר", אומרים במטה העולמי להצלת העם והארץ, כי "כשעתרנו לפני חמש שנים לבג"צ בדרישה לא לאשר את מינויו לסגן מפקד מחוז ירושלים, בג"צ דחה את עתירתנו. היום כולם רואים כי צדקנו כאשר טענו שמדובר באדם מסוכן שלא ראוי לשרת במשטרה".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אומר בעקבות השעיית שחם מתפקידו, כי "לצערי הכתובת היתה על הקיר. רק בפיקוד המשטרה ואצל השר לבטחון הפנים לא הפנימו שמדובר באדם גס רוח שראוי להיות בשורו העבריינים ולא מועמד למפכ"לות".

פעיל הימין ועורך הדין איתמר בן גביר אומר, כי "ערב יום השנה לגירוש גוש קטיף ויותר מסמלי שניסו שחם מוצא עצמו מושעה".

"הגיע הזמן שכל מי שהיה קשור לפשע בגוש קטיף יילך הביתה, ולא ימשיך לכהן בתפקיד ציבורי או בשירות המדינה. לא נשכח את פושעי גוש קטיף", הוסיף בן גביר.

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, החליט להשעות את מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, עקב בדיקה שהחלה להתנהל נגדו בימים האחרונים. החל מהבוקר (ה') ניצב מני יצחקי הוא מפקד מחוז ירושלים בפועל.

בשלב זה לא ניתן להרחיב בפרשה שמסעירה את מחוז ירושלים ואת משטרת ישראל כולה בשל צו איסור פירסום.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה להשעות מתפקידו קצין בכיר נוסף ממשטרת ירושלים, תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד תחנת ציון, גם זאת בעקבות המידע החסוי, עליו קיים צו איסור פרסום.