בשבע חוגג עשר
ראיון חגיגי בעלון השבת 'מעייני הישועה'

העיתון 'בשבע' - הנפוץ ביותר במגזר הדתי-לאומי, חוגג בימים אלו עשור לפעילותו | דודו סעדה מסכם עשור

אביחי בוארון , ז' באב תשע"ב

עשור
עשור
בשבע

העיתון 'בשבע'  - הנפוץ ביותר במגזר הדתי-לאומי, חוגג בימים אלו עשור לפעילותו.

מי שעומד מאחורי המפעל הייחודי הזה הוא דודו סעדה (45) יו"ר קבוצת 'בשבע' מיום הקמת העיתון ואחד האנשים שבעצם אחראי על הגדרת המגזר כמגזר.

"אחד ההישגים הבולטים של 'בשבע' היה להיות חלק ממיצוב המגזר הדתי-לאומי", מסביר סעדה, "היום רואים את תוצאות השינוי בכל פינה - בחינוך, בהיי-טק, בצה"ל, בצריכה ולא פחות חשוב – גם בתקשורת". לסעדה רקע חינוכי ארוך שנים: מחנך בקדומים, ראש מינהל החינוך בקריית חינוך במעלות ומנהל ישיבת ההסדר הר-ברכה. במקביל לצמיחתה של הישיבה בהר ברכה, נקרא סעדה לדגל – לרכז את תחום השיווק ברדיו ערוץ 7, תפקיד שהפך במהרה גם לאחראי על הקמתו של עיתון חדש – 'בשבע' ושאר מחלקות הקבוצה.

איך התגלגל הרעיון להוציא את העיתון?

"במקביל לצמיחתו של הרדיו, שבאמת היווה כלי תקשורת משמעותי מאוד לציבור הדתי-לאומי ולקהלים נוספים, כל כך משמעותי שכמעט ואין לו תחליף עד היום, הבנו שיש צורך בתקשורת 'אחרת', הבנו שהציבור הדתי-לאומי מחפש כלי תקשורת, עיתון לשבת שייתן את המענה הדתי-לאומי, המענה החינוכי. 'בשבע' הוא קודם כל עיתון חינוכי - העיתון רואה בחינוך ערך חשוב בהווי שלו. בכל אייטם שיעלה ב'בשבע', השאלות שתישאלנה יהיו האם זה בריא? מחנך? האם זה ישמח את הציבור או יעציב  אותו? השאלות הללו מכתיבות את סדר היום של העורך. יש לנו אג'נדה ברורה - צהוב ורכילות לא מעניינים אותנו. ציבור קוראינו היקר סומכים עלינו שלא נחדיר להם הביתה את המיאוס הנמוך , לא בשביל זה נוצרנו. במגזר'אנחנו חודרים למאות אלפי אנשים, מחזקים


ציבור קוראינו היקר סומכים עלינו שלא נחדיר להם הביתה את המיאוס הנמוך , לא בשביל זה נוצרנו. במגזר'אנחנו חודרים למאות אלפי אנשים, מחזקים את התודעה, משפיעים בכל מערכות המדינה ומשתדלים להיות הבית של הציבור הדתי לאומי

 את התודעה, משפיעים בכל מערכות המדינה ומשתדלים להיות הבית של הציבור הדתי לאומי".

איך אתה רואה את ההתפתחות של התקשורת המגזרית בשניםהאחרונות? כיצד היא משתלבת בתקשורת הכללית? והיכן 'בשבע' בתמונה הזו?

"התקשורת המגזרית צמחה פלאים, ב"ה, בעשור האחרון. אין ספק ש'בשבע' נתן בית חם לכותבים רבים ופתח את הדלת הרחבה למיצוב המגזר הדתי-לאומי כחלק חשוב בצמיחה הזו. הריבוי המבורך של עלוני השבת שנותנים מענה לכל קהל, אתרי האינטרנט הדתיים לאומיים המשגשגים, העיתונים שרק הולכים וגדלים עם מוספים חדשים, כולם מהווים כלים המשפיעים על סדר היום המגזרי ולא פחות חשוב מכך - גם  כלפי חוץ - משפיעים על התקשורת הכללית ועל החברה הרחבה עם כתבות פולו-אפ שעושים בכלי התקשורת הכלליים על כתבות שהתפרסמו בעיתונים הדתיים, פובליציסטים דתיים-לאומיים ועוד".

איפה העיתון  יהיה בעוד עשור?

"בשנים האחרונות אנחנו במגמת גדילה רצופה - מספרי העמודים הוכפלו, יצרנו את מגזין התרבות 'אתנחתא'', התפתחנו עם אוסף גדול של מוספי נושא ומוספים פרסומיים, כנס ירושלים לכלכלה וחברה, כנסי המנהלים בציונות הדתית, אירועי חברה ועוד היד נטויה. בעזרת ה', בעשור הבא העיתון רק יילך ויגדל יחד עם בני המגזר הדתי-לאומי בכל התחומים, ימשיך להיות בית חם למגזר גדול וחשוב, שישתלב בהצלחה בכל תחומי החברה הישראלית".