מרים פרץ לנערים מארה"ב: לכו בראש זקוף

1200 מחניכי ובוגרי תנועת הנוער היהודי הגדולה ביותר בעולם, NCSY, חגגו במיני ישראל. מרים פרץ ביקשה מהם לשמור על גאווה יהודית.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב באב תשע"ב

בני הנוער באירוע
בני הנוער באירוע
צילום: בנג'י שריף

1200 מחניכי ובוגרי תנועת הנוער היהודי הגדולה ביותר בעולם חגגו אמש (ב') במיני ישראל את פעילות הארגון.

האירוע נפתח בסיור באתר במטרה להמחיש ולהכיר לצעירים הרבים את שבילי ארץ ישראל ואת אתריה השונים והיפים. אלפי המשתתפים הנרגשים הביעו עניין רב ולא פעם נשמעו קולות התלהבות שהביעו תקווה לחיות ולהשתקע בארץ ישראל. באירוע השתתפו גם קבוצת חניכי פרויקט "יד ביד" המשלב צעירים בעלי מוגבלויות עם צעירים בריאים הפועלים, מסיירים ונהנים זה לצד זה.
 
במהלך האירוע הוצגו קטעי וידאו המתארים את הפעילות הענפה של תנועת הנוער NCSY ואת הקבוצות הפרויקטים השונים הפועלים במסגרתה.

לאחר מכן עלו לנאום הרב סטיב בורג מנכ"ל ארגון ה-OU העולמי, הרב אבי ברמן מנכ"ל OU ישראל ואורחת הכבוד מרים פרץ, וברכו את המשתתפים השונים – חניכים, בוגרים, עובדים ופעילים, אשר בחלקם הגיעו לישראל לתקופת הקיץ במסגרת פעילות הארגון וחלקם בעקבות החשיפה ל- NCSY עלו לארץ ומתגוררים בה.

מרים פרץ, אורחת הכבוד, העלתה זיכרונות מבית אבא. בילדותה גדלה במרוקו שם היו היהודים הולכים בראש מורכן, אך מהיום בו הגיעה לארץ ישראל היא הולכת עם ראש זקוף. היא הוסיפה בהתרגשות לבני הנוער שלמרות כל מה שעברה בחייה, היא מרגישה גאווה גדולה לחיות בארץ הזו, ובכל זאת היא קמה בבוקר עם שמחה בלב. פרץ פנתה בהתרגשות לאלפי הצעירים וביקשה מהם ללכת עם ראש מורם בגאווה על היותם יהודיים.

אבי ברמן מנכ"ל OU ישראל הודה בהתרגשות לפעילים בעבר ובהווה ובירך את העשייה הרבה: "ארגון ה-OU פועל באינטנסיביות בכל העולם, באמצעות עשרות פרויקטים חינוכיים וחברתיים בקרב מספר עצום של קהילות יהודיות. הארגון שואף להבעיר בכל יהודי את הקשר והזיקה לעם ולארץ ישראל. אנו שמחים לארח אתכם בארץ הקודש, עכשיו, אחרי שחוויתם באופן אישי מהי המשמעות הגדולה של ארץ ישראל לעם ישראל - קחו את זה אתכם חזרה הביתה ותהיו שגרירים נאמנים לארץ היחידה בעולם שהיא הבית של העם היהודי".

הרב סטיב בורג מנכ"ל OU העולמי  סיפר בנאומו על ילד יהודי שגדל בניתוק מיהדותו ושהילד הזה הוא למעשה משה רבנו. הוא המשיל את משה לצעירים יהודים רבים ברחבי העולם הגדלים עם קשר מועט או ללא קשר כלל ליהדותם ואילו תנועת NCSY מחזירה רבים מהם למקורות ומחברת אותם לשורשים היהודיים שלהם ולחיק העם היהודי.

הערב נחתם בהופעה משותפת של הזמרים שלמה כץ וחיים דוד, כשאלפי הצעירים שבקהל שילבו יד ביד ורקדו יחדיו.