אלביט תספק צי מל"טים ללקוח בדרום אמריקה

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים לאספקת צי מל"טים מסוג הרמס 900 והרמס 450 ללקוח בדרום אמריקה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ז באב תשע"ב

הרמס 900
הרמס 900
צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום (ראשון), כי זכתה בחוזה בהיקף של עשרות רבות של מיליוני דולרים לאספקת צי של מטוסים ללא טייס (מל"טים) מסוג הרמס 900 והרמס 450 ללקוח בדרום אמריקה. החוזה יתבצע במהלך השנתיים הקרובות.

החוזה כולל קרונות שליטה ובקרה אוניברסאליים (UGCS) ומגוון מטעדים ויכולות הכוללים את המטעדים האלקטרו-אופטיים המתקדמים של חטיבת האלקטרו-אופטיקה אלאופ, מטעדי מודיעין- COMINT של חטיבת אלישרא, מכ"מ רב תכליתי SAR/MPR וסנסורים נוספים.

הרמס 450 הינו פרי פיתוח ייחודי של אלביט מערכות, ומערך המל"טים המבוסס על פלטפורמה זו מהווה את עמוד השדרה של פעילות המל"טים של צה"ל.

מערכות מל"טים מסוג הרמס 450 פועלות באופן מבצעי בצבאות שונים בעולם, כולל בזירות לחימה פעילות  ועד עתה צברו מעל 300 אלף שעות טיסה מבצעיות.

הרמס 900 מתבסס על הניסיון המבצעי העשיר שצבר הרמס 450. יש לו מגוון יכולות מתקדמות, החל מטיסה בגובה רב יותר (עד 30 אלף רגל) עבור לשהייה ארוכה יותר ויכולת לשאת מטעדים במשקל גדול יותר. המבנה הייחודי של המל"ט מאפשר לו לשאת מגוון מטעדים בתצורות שונות של גודל ומשקל המאפשרות "החלפה" מהירה בין התצורות השונות.

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת כלים בלתי מאוישים של אלביט מערכות, אמר כי "אנו גאים בהחלטת הלקוח להצטייד במערך משולב של הרמס 450 והרמס 900 ובכך להצטרף ללקוחות הנוספים של ההרמס 900 ובהם צה"ל".

אהרונסון הוסיף, כי "ההרמס 900 ממוצב היטב כמוביל עולמי המתאים לביצוע מגוון משימות, מאיסוף מודיעין, לאבטחת גבולות ולמשימות אבטחה. היכולת הייחודית שלו לפעילות משולבת עם ההרמס 450 מאפשרת אינטגרציה קלה בין מפעילים, המגבירה את הגמישות המבצעית וחוסכת בעלויות ללא צורך בתשתיות נוספות ובתכניות אימון מיוחדות".