הוצא מקברו בגלל "הסביבה החילונית"

בני משפחת חרדית הוציאה את גופת אביהם מקברו והעבירו אותה לחלקה אחרת. המשפחה קיבלה אישור הלכתי מבכירי הרבנים.

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ב

קברי צדיקים. ארכיון
קברי צדיקים. ארכיון
פלאש 90

בסוף השבוע האחרון, בלילה שבין חמישי לשישי, הוצאה באישון ליל גופתו של איש חסד מוכר בירושלים מבית הקברות סנהדריה והועברה להר הזיתים, שם נטמן מחדש.

המשפחה הסבירה כי לצדו נקברו אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות והדבר גורם צער לנשמת הנפטר. בני המשפחה טוענים כי המהלך אושר הלכתית על ידי בכירי הרבנים – הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל, הרב עובדיה יוסף והרב טוביה וייס.

ב"הארץ" פורסם כי מדובר במשפחה מהפלג הקנאי של חסידי ברסלב בשכונת מאה שערים בירושלים. המנוח, שמת ממחלה בגיל צעיר יחסית, נטמן בקבר שהוא עצמו רכש בחייו בבית העלמין סנהדריה, אלא שמאוחר יותר נקברו לידו אנשים שככל הנראה לא שמרו תורה ומצוות.

סרטון שהועלה לאתר "בחדרי חרדים" הציג את פוסק הדור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל, כשהוא משיב בחיוב לשאלות בני המשפחה אם הם מחוייבים להעביר את עצמות אביהם מהמקום, "אחרי שקברו אותו הם באו וחשכו עיניהם, הם פתאום ראו שלידו קבורים אנשים שהם אולי שומרי שבת אבל ודאי לא מדקדקים במצוות, בני המשפחות באים כולם בפריצות נוראה", אומר עוזרו של הרב אלישיב זצ"ל, הרב בן ציון קוק.

בסרטון מסביר הרב בן ציון קוק כי הרב כבר פסק בעבר שאפשר להעביר את העצמות ועתה הם שואלים האם הם חייבים להעביר, "הרבי אמר שיכולים להעביר אותו להר הזיתים. עכשיו שואלים אם חובה להעביר מדין כיבוד אב" – הרב אלישיב מאשר. על פי הדווחים התירו את המעשה גם הרב עובדיה יוסף, הרב יצחק טוביה וייס והרב אליעזר ברלנד מברסלב.

הרבנים הורו למשפחת הנפטר להכניס לקבר החדש פתק שבו הם מבקשים את סליחת המנוח על הוצאתו וקבירתו מחדש.טוען....