נתניהו למזכ"ל האו"ם: מקומך אינו בטהרן

שיחה קשה אחר הצהריים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למזכ"ל האו"ם על רקע נסיעתו של האחרון לטהרן. "מדובר בשלטון אנטישמי".

חזקי ברוך , כ"ב באב תשע"ב

נתניהו ובאן קי מון
נתניהו ובאן קי מון
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח אחר הצהריים (שישי) עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ואמר לו כי נסיעתו הצפויה לטהרן החודש היא טעות גדולה גם אם היא נעשית מכוונות טובות.

נתניהו ביקר את נסיעתו של המזכ"ל ואמר כי אינו רואה כל סיבה לביקורו במדינה ששלטונה הוא אנטישמי ושם לו למטרה להשמיד את מדינת ישראל.

נתניהו אמר למזכ"ל האו"ם "בשנים בהן אתה מכהן כמזכ"ל האו"ם נהגת בצורה הגונה. זאת הסיבה שהתאכזבתי כל כך לשמוע על כוונתך להשתתף בוועידת המדינות הבלתי מזדהות שתיערך בסוף החודש בטהרן", אמר נתניהו.

"גם אם זאת לא כוונתך, ביקורך באירן יעניק לגיטימיות למשטר שמהווה את האיום הגדול ביותר לשלום וביטחון העולם. לא רק שהוא מאיים על מדינות ברחבי המזרח התיכון, לא רק שהוא יצואן הטרור הגדול ביותר בעולם, אי אפשר להפריז בסכנה שהוא מהווה למדינת ישראל", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף בשיחה "המשטר האיראני מחויב להשמדתה של מדינת ישראל, ומצהיר באופן גלוי על כוונתו להשמיד את מדינת ישראל. רק לפני שבוע אמר נשיא איראן שכל אוהבי החופש והצדק בעולם מחויבים להתאחד כדי להשמיד את הישות הציונית. בחודש יוני השתמש סגן נשיא איראן בוועידה בחסות האו"ם כבמה לנאום אנטישמי מרושע שבו האשים את הציונים כאחראים בין השאר בסחר סמים בינלאומי, במהפכה הבולשביקית, ברצח של תינוקות שחורים, והוסיף שהתלמוד קורא להשמיד כל אחד שמתנגד ליהדות. חודש לפני כן, במאי אמר רמטכ"ל צבא איראן שהמדינה האירנית מחויבת להשמדתה המלאה של הישות הציונית בישראל. זה מה שמהשטר האיראני אומר, אדוני המזכ"ל - והנה מה שהוא עושה: הוא מנהל מסע טרור עולמי ב-24 מדינות על פני חמש יבשות כולל מתקפת הטרור הרצחנית האחרונה בבולגריה שנעשתה על ידי זרועו הארוכה - החיזבאללה . הוא מחמש את החיזבאללה, חמאס והג'יהאד האיסלאמי כדי ששלוחותיו אלה ימשיכו בירי אלפי טילים על ערי ישראל ואזרחי. והגרוע מכל - המשטר האיראני ממשיך בתכנית הנשק הגרעיני שלו", אמר נתניהו.

נתניהו הוסיף "על אף החלטות מועצת הביטחון, הסנקציות הקשות והצעות חוזרות ונושנות להגיע לפתרון דיפלומטי - המשטר האיראני מתעלם מהקהילה הבינלאומית, מוליך שולל את פקחיה ושועט לממש את כוונתו להצטייד בנשק גרעיני. להעניק פרס לעזות מצח איראנית זאת על ידי ביקור של מזכ"ל האו"ם זוהי טעות איומה. להעניק לגיטימיות, אפילו ללא כוונה, למשטר שקורא בגלוי ופועל בגלוי לחיסולה של מדינה אחרת החברה באו"ם תכתים אותך ואת הארגון שאתה עומד בראשו".

את השיחה חתם ראש הממשלה במשפט: 'אדוני המזכ"ל מקומך אינו בטהרן'. *תקשורת רהמ*