הושלמה הכשרת הישוב ברוכין

הושלם המהלך בן ארבע השנים של סיורי רוב השרים והח"כים בברוכין ושכנועם לאישור התב"ע. מסיקה: מודה לארגוני השמאל הקיצוני על הבג"צ.

עוזי ברוך , כ"ד באב תשע"ב

הושלמה הכשרת הישוב ברוכין
הושלמה הכשרת הישוב ברוכין
יחידה אסטרטגית - מועצה אזורית שומרון

אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, חתם על הצו המאשר את הישוב ברוכין לישוב מן המניין במועצה האזורית שומרון.

ברוכין, כזכור, הוקם לפי ההסכם הקואליציוני שבין הליכוד למערך בשנות ה-80 ועלה בפועל על הקרקע בסוף שנות ה-90.

התושבים קנו בתים שמשרד השיכון ומדינת ישראל השקיעו בפיתוחם, במקביל לקידום תכנית מתאר כמו בכל ישוב ועיר בישראל.

בישוב למעלה ממאה משפחות. מאז דו"ח טליה ששון בשנת 2004  הפכו חיי הישוב לבלתי אפשריים. העובדה ששר הבטחון נמנע מלחתום על תכנית המתאר הישובית לאורך שנים – מטעמים פוליטיים – מנעה כל בניה ופיתוח בישוב.

היות ואותה חתימה פורמלית על התב"ע היתה חסרה.בארבע השנים האחרונות ארגנה היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון, בראשות יועץ ראש המועצה יוסי דגן, מאות סיורם לברוכין, בהם למעלה משישים חברי כנסת ושרים מהמפלגות השונות וכן מאות עיתונאים ואנשי תקשורת, על מנת להציג מקרוב את האבסורד שבקריאת המקום "מאחז בלתי מורשה" ובפגיעה לחינם בישוב.

כל המסיירים, כולל מהשמאל, הודו כי אין הגיון וצדק בכך וחלקם הגדול נרתמו לסייע לראש מועצת שומרון גרשון מסיקה ולציוותו בפתרון העניין.

לפני כשנה עתרו ערבים, מגובים באנשי שמאל קיצוני, לבג"צ כנגד הישוב בשל בניה.

הגשת הבג"צ אילצה את הממשלה להחליט, ואכן, שרי הממשלה וחברי הכנסת, שרובם ביקרו בישוב פעמים רבות, פנו לראש הממשלה וגרמו לכך שועדת השרים שהוקמה לפני כארבעה חודשים החליטה לאשר את ברוכין, רחלים וסנסנה ולהורות לחתום על תכניות המתאר הסופיות של הישובים.

כעת, הגיע המהלך לסיומו כשאלוף הפיקוד, האמור פורמלית לחתום על תכניות המתאר, הוציא את הצו המאשר את תכנית המתאר ומכליל – פורמלית –את ברוכין כישוב ה-31 של המועצה האזורית שומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ברך על אישר הישוב "זהו נצחון ההגיון הפשוט על הפוליטיקה והרשעות מבית נדרשו של השמאל האנטי ציוני. ראש הממשלה קיבל את ההחלטה ההגיונית וסיים עוול של שנים ופגיעה קשה בתושבי הישוב לחינם. זהו יום חג למדינת ישראל ולצינות, כשמדינת ישראל מתקנת פגיעה ועוול של שנים ומרוויחה ישוב חיובי וציוני, שרוב תושביו תורמים למדינה בשירות הבטחון ובאזרחות".

מסיקה, שהמועצה שבראשותו העניקה רק לפני שבועיים ליריב אופנהיימר ולמיכאל ספרד תעודות "אזרחות כבוד" בשל הבג"צים שהובילו לאישור הישובים, "'שיבח והודה" הבוקר בציניות לארגוני השמאל הקיצוני על תרומתם למהלך "בשם תושבי ברוכין אני מודה לארגוני השמאל הקיצוני על הבג"צים שהגישו, ושגרמו לממשלת ישראל להצטרך ו'לאחוז את השור בקרניו'  ולתקן עוול של שנים. הם אמנם באן לקלל, אבל כמו בסיפור בלעם בתנ"ך יצאו מברכים, כי בזכות הגשת הבג"צים הממשלה היתה צריכה לקבל את ההחלטה הטבעית והנורמלית לסיים את אישור תכנית המתאר. מכיון שברי לכל דעת מעשרות השרים וחברי הכנסת שהגיע למקום לסיורים בארבע השנים האחרונות היה צריך לאשר את הישובים, הם אכן אושרו ועל כך אנו מודים להם מקרב לב..".