מחאה: מדוע היכל נוקיה פתוח בשבת?

הרב שלמה זעפראני, חבר מועצת העיר תל אביב, דורש מראש העיר למנוע חילולי שבת ב"היכל נוקיה" שבשכונת "יד אליהו".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באב תשע"ב

חילולי שבת? היכל נוקיה
חילולי שבת? היכל נוקיה
פלאש 90

הרב שלמה זעפראני, חבר מועצת העיר תל אביב, פנה לראש העיר רון חולדאי, בבקשה למנוע חילולי שבת בהיכל הספורט העירוני.

במכתבו מציין הרב זעפראני, כי "הובא לידיעתי כי במהלך חודש אוגוסט אמור להתקיים מופע קרקס "אלגריה" ב"היכל נוקיה" בשכונת יד אליהו, המופע מתוכנן להתקיים בימי חול ובשבתות (3 שבתות)".

"כידוע לך שבמשך שנים רבות מבנה "היכל נוקיה" אשר בבעלות העירייה סגור בשבת, למעט אירועי חנוכה הגולשים ליום שבת וכן מסעדות הפועלות במבנה, וכבר הערנו והתרענו על הדבר בעבר", כותב זעפראני לחולדאי.

לדבריו, "לאירוע זה צפויים לבא משתתפים רבים שאינם דוקא תושבי העיר ברכבים פרטיים, הסעות וחניה בשכונות הסמוכות ולהסב לחילול שבת המוני ופגיעה ברגל גסה בקדושת השבת, ריגשות התושבים, והפרה בוטה של הסטטוס קוו בעיר".

הרב זעפראני מציין, כי "מלבד אירוע זה קיים שינוי סמוי לרעה בשמירת השבת בעיר בפתיחתם של בתי אוכל, מסעדות, רשתות מזון, הפעלת תחבורה ציבורית בשאטלים למקומות בילוי וכדומ', ואירוע מקומי זה הינו המשך להפרה בנושא דת שבוצעה באחרונה על ידי הנהלת המקום בהשכרת המבנה לקיום אירוע שהוגדר כאירוע מסיונרי".

"אשר על כן הנני פונה אליך שתורה להנהלת "היכל נוקיה" לשנות את ימי הפעילות ולעמוד על כך שהמקום ימשיך להיות סגור בשבת על אף הנזקים הכספיים הצפויים, כי קדושת שבת קודש היקרה לעם היהודי מאז היותנו לעם אינה נמדדת בהבטים כספיים, או בערכים אחרים", חותם הרב זעפראני את מכתבו.