מופז: נתניהו עושה בדיכטר שימוש ציני

ראש האופוזיציה מופז תוקף את ההחלטה למנות את אבי דיכטר לשר להגנת העורף, "המינוי הזה מנצל את שמו הטוב של אבי דיכטר".

חזקי ברוך , כ"ח באב תשע"ב

תוקף. מופז
תוקף. מופז
פלאש 90

ראש האופוזיציה, ח"כ שאול מופז התייחס בנאומו בכנסת למינויו של ח"כ לשעבר אבי דיכטר לשר להגנת העורף, במקומו של השר וילנאי שפרש ומונה לשגריר בסין.

"אבי דיכטר הוא אדם ראוי ומנוסה שפעל למען עם ישראל, אך יחד עם זאת המינוי הזה מנצל את שמו הטוב של אבי דיכטר למהלך מושחת וציני של ראש הממשלה", אמר מופז.

לדבריו, "זהו משרד שאין בידיו סמכויות אמת ואין בידיו הכלים האמיתיים לסייע לעורף. שר אמיתי להגנת העורף אסור לו להיות חותמת גומי בידי מחרחרי תקיפה נמהרת".

מתן וילנאי, השר היוצא להגנת העורף ושגרירה הבא של ישראל בסין בירך את השר הנכנס להגנת העורף אבי דיכטר עם השבעתו  בכנסת. "אתה לוקח על עצמך היום משימה חשובה ומורכבת, שנמצאת בחזית העשיה הבטחונית של ישראל בימים אלו. המוכנות והערכות בעורף בשנים האחרונות קפצה מדרגה באופן משמעותי, ואין ספק שהעורף הישראלי נמצא היום במקום הטוב ביותר אי פעם, ועדיין נותרה עבודה רבה, כדי להתכונן לאתגרים שנמצאים לפתחנו".

וילנאי הוסיף "אני מכיר את אבי שנים ארוכות עוד משירותנו הצבאי המשותף ובתפקדיו השונים בשירות הביטחון הכללי, והוא מינוי מצויין וראוי. אבי הוא איש של עבודה ולא דיבורים וזה בדיוק מה שצריך בתחום הזה. אני סמוך ובטוח שהוא יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. אנחנו נכנסים עכשיו לחפיפה מסודרת ואינטנסיבית".