דאגה בביג'ינג – בולענים נפערים באמצע הרחוב

סחף הגשמים העזים שירדו בסין מביא לקריסתם של כבישים בבייג'ינג ולפעירתם של בולענים. עד כה ללא נפגעים בנפש.

שמעון כהן , ג' באלול תשע"ב

שנחאי, סין
שנחאי, סין
צילום: פלאש 90

כבישים שונים בבייג'ינג החלו מתמוטטים באחרונה ועימם נפערים גם בולענים באורח פתאומי. עד כה האירועים מסתיימים ללא נפגעים בנפש, אך הדאגה שם גוברת.

המקרה האחרון עליו דווח אירע ביום האחרון של חודש יולי כאשר בשעה 16:02 בדיוק התמוטטה הדרך להולכי רגל בצפון בייג'ינג. הולך רגל שעבר במקום נפל לפתע לבור שנפער מתחת רגליו אך למזלו יצא מהבור עם שריטות קלות בלבד. על פי דיווח ב'אפוק טיימס' בדיקה של האירוע גילתה שהדרך התמוטטה לאחר שמתחתיה התמוטט פיר להעברת כבלי חשמל.

כאמור, אין מדובר במקרה יחיד של התמוטטות דרכים בעיר. במהלך החודש הקודם סבלה העיר מירידת גשמים עזים ללא הרף, גשמים שחלחלו אל מתחת לעיר והביאו להתמוטטותו של קו הרכבת התחתית מספר 6 ברחוב ג'ין-טאי. הגשמים העזים חדרו לבסיס הכביש ושטפו אותו.

התקשורת הסינית ביקשה להרגיע את הציבור לאחר אירוע זה ודיווחה כי פרויקט הרכבת התחתית של בייג'ינג, פרויקט ההולך ונבנה מתחת לכביש, לא נפגע, אלא רק פני הכביש התמוטטו. על פי דיווחים אלו חלקים אחרים של התחנה לא נפגעו ולא צפוי פיגור בלוח הזמנים של הקמת הקו.

ב'אפוק' מזכירים כי מיזם הרכבת התחתית סבל כבר לפני חודשים אחדים מאירוע דומה כאשר ביום 25 באפריל התמוטט לפתע כביש ברובע פנג-דאי שבבייג'ינג ומשאית עמוסת אדמה נפלה לתוך הבולען שנפער. עומקו של הבור שנוצר מההתמוטטות הגיע ל-20 מטר.