תושבי מגרון: להעמיד את מייק בלאס לדין

תושבי הישוב מגרון הפגינו היום (חמישי) מול משרד המשפטים, במחאה על החלטת הפרקליטות להתנגד לעתירתם למרות החלטת ועדת השרים.

ישי קרוב , ה' באלול תשע"ב

תושבי מגרון
תושבי מגרון
ישי קרובטוען....

"יועמד עו"ד מייק בלאס לדין על עדות שקר", כך קראו היום תושבי היישוב מגרון בהפגנה שערכו מול משרד המשפטים, בתגובה לפרסום המשרד, כי "עמדת המדינה" היא לפנות את מגרון.

תושבי מגרון, אשר הגישו עתירה כנגד המדינה על פינוי היישוב, התרעמו על כך שההודעה אותה הוציא עו"ד מייק בלאס בנוגע לתשובת המדינה לעתירה שהגישו – אינה תואמת את המציאות ומוליכה שולל את הציבור הישראלי.

תושבי מגרון הסבירו בהפגנה, כי לפני כחודש החליטה ועדת השרים להתיישבות כי היא תהיה מוכנה לאשר את רכישת הקרקעות במגרון ע"י התושבים - במידה ויוכח כי הם נעשו כשורה. לבקשתו של עו"ד בלאס, קיימה הוועדה דיון נוסף בו הוא הביע את עמדתו והעלה נימוקים שונים כנגד החלטת הוועדה.

להפתעתם הרבה של התושבים, למרות שהוועדה  לא קיבלה כל החלטה חדשה בנושא ולא שינתה את עמדתה המקורית, הוציא עו"ד בלאס הודעה, לפיה "עמדת המדינה" היא לפנות את היישוב מגרון. התושבים ההמומים לא הבינו כיצד עמדת הפרקליטות אותה הגישו בתשובתם לעתירה בבג"ץ הפכה לפתע ל"עמדתה של המדינה", שהרי השרים הם אלו המייצגים את המדינה, ולא הפרקליטים.

ח"כ אריה אלדד אמר כי "משרד המשפטים אינו בנין, אלא עלה תאנה ענק המסתיר את קלונו של נתניהו. ראש הממשלה אינו מושל אלא מסתתר מאחורי גלימתו של בלס ושופטי בג"צ כשהוא מצפצף על זכות הקנין מצפצף על החלטות הממשלה שלו עצמו ומניח לפקידים שמאלניים מעוותי חוש צדק להחליט במקומו".

"רק אם נתניהו יהיה משוכנע שיצטרך לשפוך דם כשיבוא לפנות את מיגרון והתמונות הקשות יפעלו נגדו במערכת הבחירות -רק אז יימנע מהריסת הישוב", הוסיף אלדד.

תושבי מגרון אמרו בהפגנה, כי לאחר שהוציא משרד המשפטים את ההודעה ובה "עמדת המדינה" השגויה, לא ניתן עוד לקיים דיון הוגן בבג"צ. עוד אמרו התושבים כי גם שופטים רואים את הודעות משרד המשפטים ומתחשבים בהן בהחלטותיהם, והודעה מטעה כזו משבשבת את מהלכו התקין של בית המשפט.

דובר היישוב, איתי חמו, מסר כי "לא יכול להיות שבמדינת ישראל אדם בתפקיד כה בכיר במשרד המשפטים יטעה ציבור שלם לחשוב כי החלטה שנתנו שרי הממשלה שונתה, למרות שלא היה כך מעולם. עמדת הוועדה הייתה ועודנה נגד פינוי היישוב, כפי שנכתב בפרוטוקול הדיון שנערך לפני כחודש. נעשה כאן ניסיון חריג בחומרתו לגנוב את דעתו של בית המשפט ולהטות את הכף כנגד תושבי מגרון. יצאנו להפגנה בכדי להוציא את מעשה התרמית של עו"ד בלאס לאור, כיוון שבמצב הדברים הנתון לא יכול להתקיים משפט צדק בעניין גורלה של מגרון".טוען....