קריאה במצרים למתקפת הסברה נגד ישראל

מאמר בביטאון האחים המוסלמים קורא לנשיא מורסי לצאת במתקפת הסברה נגד ישראל ולחשוף את ההפרות הישראליות של הסכם קמפ דיוויד.

דלית הלוי , ה' באלול תשע"ב

האחים המוסלמים במצרים. מתקפת הסברה
האחים המוסלמים במצרים. מתקפת הסברה
פלאש 90

מוחמד ג'מאל ערפה, עיתונאי מצרי בכיר המזוהה עם האחים המוסלמים, יוצא במתקפה חזיתית נגד הדרישה הישראלית ממצרים להוציא את הכוחות הצבאיים שהכניסה לחצי האי סיני, בטענה שמדובר בהפרה של הסכם קמפ דיוויד.

במאמר בביטאון מפלגת האחים האחים המוסלמים, מפלגת החירות והצדק, טוען ערפה (22 באוגוסט), כי ישראל היא זו שתבעה מהנשיא חוסני מובארק ומראש המודיעין סולימאן להכניס כוחות גדולים לסיני כדי להיחלם בארגוני הטרור, ועתה כאשר הנשיא מוחמד מורסי עושה כן, ישראל טוענת שמצרים מפרה את הסכם השלום, מחשש שישאיר את הכוחות לאחר סיום משימתם.

ערפה מונה בתגובה את ההפרות של ישראל את הסכם קמפ דיוויד במהלך השנים האחרונות. לדבריו, בניגוד להוראות הנספח הביטחוני של ההסכם ישראל הכניסה לשטח המפורז בתחומה, אזור D, כוחות שיריון ומטוסים. ביוני 2011 העבירה ישראל את האחריות לשמירה על הגבול הדרומי עם מצרים ממשמר הגבול לחטיבת חי"ר המצוידת גם בנשק כבד, וזאת בניגוד להסכם.

בנוסף, במהלך מבצע עופרת יצוקה העבירה ישראל לאזור D כוחות שיריון ומטוסים ומקצת הפצצות פגעו גם ברפיח המצרית. כוחות ישראליים חצו את הגבול עם מצרים בטענה של מרדף אחר פעילי טרור ואף הרגו באוגוסט 2011 חיילים מצרים.

"האם להם מותר ולנו אסור?”, שואל ערפה וקורא למשרד הנשיאות ולמשרד הביטחון במצרים לצאת במתקפת הסברה נגד ישראל, שתחשוף את ההפרות הישראליות של הסכם השלום, גם משום שישראל מנסה באמצעות זאת לגייס את הקונגרס האמריקני נגד מצרים.

האלוף טלעת מוסלים, ומומחה לעניינים אסטרטגיים ולביטחון, צידד השבוע בראיון מיוחד לאתר הרשמי של מפלגת החירות והצדק (האחים המוסלמים) בהכרח לשנות את סעיפי הסכם קמפ דיוויד שנחתם בין ישראל למצרים ב-1979.

מוסלים ציין, כי ההסכם היה צריך לעבור שינוי מיד לאחר החתימה עליו, והפתרון היחיד למצב הנוכחי הוא באמצעות הצבת כוחות ביטחוניים מתוגברים וקבועים לאור הגבול עם "האויב הישראלי", ונקיטה במדיניות של קביעת עובדות בשטח עד שישראל תסכים לשינוי ההסכם.

כמו כן, הביע מוסלים תמיכה בהכנסת מטוסי קרב, טנקים ונשק כבד למרחב חצי האי סיני, העלה את הנחיצות לפרוס מערכת כוחות אווירית ונ"מ בכל אזור זה, וכן להכניס כוחות נוספים להתמודד עם "מובלעות הפשע" בצפון סיני.

חבר במועצה הצבאית העליונה של מצרים, הבהיר, כי הכנסת כוחות מצריים לסיני אינה מהווה הפרה של הסכם השלום, וזה מהות המסר שהועבר לישראל בעניין זה. לדבריו, מצרים נחושה להגן על עצמה - גם אם הדבר מצריך שינויים בהסכם. הוא הוסיף כי מבצע "נשר" נגד הטרוריסטים בסיני מתבצע בתיאום עם ישראל וכי ההנהגה המצרית אף נכנסה למשא ומתן עם ישראל כדי לדון בהגדלת סדר הכוחות בסיני.