להפוך את היום הראשון ללימודים - לחוויה

ב'אמי"ת רננים' החליטו שהיום הראשון ללימודים, לא יהיה 'נחיתה קשה' מהחופש. ביום זה יתקיימו רק פגישות אישיות בין המורות לתלמידות.

ישי קרוב , ה' באלול תשע"ב

בנות אמי"ת רננים
בנות אמי"ת רננים
אתר בית הספר

ביום שני הקרוב תחל שנת הלימודים תשע"ג במוסדות החינוך ברחבי הארץ.

כפי הזכור לרבים, התלמידים 'נוחתים' היישר מהחופש הגדול אל תוך שנת הלימודים ומיד בתום היכרות קצרה, בין המורה לתלמידים, מתחילים בשיעורים המקצועיים.

בבית החינוך לבנות 'אמי"ת רננים' החליטו השנה, כי היום הראשון ייראה קצת שונה. במקום לערוך מפגש היכרות של כל הכיתה עם המחנכת, סיפורים מהחופש ותיאור של מה שצפוי בשנה הבאה, יזם הצוות החינוכי יום ראשון מיוחד.

היום הראשון הוקדם ליום ראשון בשבוע, במקום יום שני, אלא שביום זה לא צפויים להתקיים שיעורים מקצועיים. כל בת תיפגש עם המחנכת שלה לשיחה אישית ויצירת קשר ראשוני לקראת השנה החדשה.

המנהלת החדשה של אמי"ת רננים, אורית שמיר, אומרת שהיוזמה עלתה מן הצוות, "אנחנו מאמינים כי היום הראשון ללימודים יכול להוות חוויה מיוחדת יותר כשלכל תלמידה יהיה זמן איכות קצר עם המחנכת, לתיאום ציפיות הדדי, להעלאת רעיונות ולשמיעת הצעות ושאיפות".

שמיר הוסיפה כי "כדי להוסיף  על זמן הלימודים ולא להפחית ממנו, החלטנו לוותר על היום האחרון של החופש הגדול ולהוסיף עוד יום לימודים קצר למורות וגם לבקש מהתלמידות להקדיש מזמן החופשה, כדי להתכונן בצורה מיוחדת יותר ולהכיר את המורה החדשה".