בכיר בחיזבאללה – מפקד כוחות חיזבאללה בסיני

עיתון כווייתי מדווח כי זיאד אלקשאש, מבכירי חיזבאללה, מונה להיות מפקד הפעילות של החיזבאללה בסיני. עיקר הפעילות – נגד ישראל

חגי הוברמן , ה' באלול תשע"ב

כישלון. נסראללה
כישלון. נסראללה
פלאש 90

מפקד בכיר בחיזבאללה העונה לשם זיאד אלקשאש, מונה להיות מפקד הפעילות של החיזבאללה בסיני. כך מדווח העיתון הכווייתי אלסיאסה.

המינוי הוטל עליו על ידי מפקד היחידה לפעילויות חוץ בחיזבאללה טלאל חמיה.

אלקשאש נחשב לאחר ממפקדי השטח הטובים ביותר של החיזבאללה.  הוא כבר פעל בעבר במספר זירות בעולם ובעיקר באפריקה. לאחרונה החל לפעול ברחבי מצרים וסיני בעצמאות כמעט מוחלטת, תוך יישום קווי המדיניות שהותוו לו על ידי המפקדה הכללית של החיזבאללה בלבנון.

המשימה שהוטלה עליו היא אירגון פעילות חבלנית אינטנסיבית של החיזבאללה במצרים בכלל ובחצי האי סיני בפרט, תוך ניצול התוהו ובוהו הביטחוני הקיים במצרים. הפעילות הנוכחית של החיזבאללה בסיני בפיקודו של אלקשאש מתרכזת בביצוע פעילויות חבלניות נגד ישראל.

הפעילות הצבאית הנוכחית של צבא מצרים נגד קיני הטרור בסיני מכוונת בין היתר כיום להקפאת פעילותיו של אלקשאש מרחבי סיני נגד ישראל והעברת פעילותו בצורה סודית אל מחוץ עזה להמשך פעילותו נגד ישראל.

על פי ידיעות שמגיעות בימים האחרונים, נראה כי אכן תאי הטרור של אלקשאש (כך הם נקראים ברחבי סיני) כבר השביתו חלק מפעילותן ברחבי סיני והעבירו אותם אל תוך רחבי רצועת עזה. ישנם גם ידיעות שהם כבר החלו בפעילותן החבלנית ישירות נגד מטרות ישראליות.

המקורות שדיווחו לעיתון אלסיאסה לא הוציאו מכלל אפשרות שפעילות תאי החבלנים של החיזבאללה מסיני נגד מטרות ישראליות נועדו לשבש ולהגביר את המתח בין ישראל למשטרו החדש של מורסי במצרים.