שלושה נעצרו בחשד לזריקת בקת"ב בגוש עציון

שוטרי מחוז ש"י עצרו היום שלושה תושבי בת עין, בחשד שהיו מעורבים בזריקת הבקת"ב בגוש עציון לפני שבוע וחצי.

ישי קרוב , ח' באלול תשע"ב

החשודים בהשלכת בקבוק התבערה בגוש עציון
החשודים בהשלכת בקבוק התבערה בגוש עציון
צילום: פלאש 90

שוטרי מחוז ש"י עצרו היום (ראשון) שלושה צעירים בגילאי 12-13 תושבי בת עין, בחשד למעורבות בזריקת הבקת"ב בגוש עציון לפני שבוע וחצי. כך מדווחת עמותת חננו.

השלושה יובאו בהמשך לבית משפט השלום בירושלים בו ידונו השופטים בבקשת המשטרה להארכת מעצרם של הצעירים.

עמותת 'חננו' מדווחת עוד כי בלילה שאחר השלכת הבקת"ב פשטו כוחות שב"כ ויס"מ על בתיהם של מספר תושבי בת עין וערכו למספר צעירים שיחות אזהרה, אך איש לא נעצר באותו הלילה.

במהלך השבוע שעבר נעצר נער תושב בת עין. להורי הנער נאמר כי הוא עצור בחשד למעורבות בהשלכת הבקת"ב. על אף הכחשת המשטרה כי זו העילה למעצרו, סיפר הנער שאכן נחקר גם בנידון זה. הנער הוחזק מספר שעות בחקירה ולאחר מכן שוחרר ללא כל הגבלה.
 
תושביי האזור היהודים מציינים כי באזור בו הושלך הבקת"ב מושלכות אבנים לעבר רכבי יהודים וגם בקבוקי תבערה, "הקביעה לפיה יהודים השליכו את הבקת"ב הינה פזיזה ולא אחראית בעליל", אומרים תושבים מהאזור.

עמותת חננו מוסרת בתגובה כי: "בחודשים האחרונים היינו עדים לעשרות מעצרים וחקירות עם כותרות גדולות שהסתיימו בלא כלום תוך הפרת תנאיהם של העצורים בהם קטינים רבים".

"אנחנו מקווים כי המשטרה תשכיל הפעם לשמור על זכויות העצורים, בפרט שמדובר בילדים קטנים,  ומעריכים שגם הפעם הפרשה תסתיים בלא כלום".

לפני כשבוע וחצי נפצעו ששה פלסטינים מבקבוק תבערה שהושלך לעבר מונית בעליה לגוש-עציון בין כפר עציון לגבעות.שני  פצועים פונו במצב בינוני עד קשה לבית החולים, ועוד 4 פצועים פונו במצב קל עד בינוני.

כוחות הביטחון מצאו באזור בקבוק תבערה נוסף מוכן להצתה - ליד הנקודה בה נפגע הרכב הפלסטיני מבקבוק התבערה.