אורלב בירך את תלמידי גוש עציון

ח"כ אורלב ביקר במוסדות החינוך במועצה האזורית גוש עציון ושוחח על תלמידי ישיבת "מקור חיים" על חשיבות האחדות בציונות הדתית.

אורנית עצר , ט' באלול תשע"ב

אורלב בגוש עציון
אורלב בגוש עציון
יחצ

ח"כ זבולון אורלב, מנכ"ל משרד החינוך לשעבר ויו"ר ועדת החינוך בכנסת ה-17 וה-18, פתח את שנת הלימודים תשע"ג בגנים ובבתי הספר של גוש עציון יחד עם ראש המועצה דוידי פרל וצוות המועצה.

ח"כ אורלב ביקר בגני הילדים ובתי הספר והתיכונים בגוש עציון, בחלק מהסיור השתתפה גם שולי מועלם המתמודדת בפריימריז בבית היהודי.

ח"כ אורלב החל את חגיגות פתיחת שנת הלימודים בישוב נווה דניאל שם נחנכו שני גני חובה חדשים שעל פי דברי ראשי המועצה יש כבר כעת צורך מיידי בגן חובה נוסף לשנה הבאה עקב הילודה הרבה בישוב והתפתחותו.

לאחר מכן, נפגש ח"כ אורלב עם ראש ישיבת "מקור חיים" ובפני התלמידים העביר ח"כ אורלב שיעור לקראת הימים הנוראיים ממשנת הרב קוק זצ"ל ואף שוחח עימם על ענייני היום, הליך המפקד וחשיבות האחדות בציונות הדתית.

ראש הישיבה עידכן את ח"כ אודות בניית קמפוס הקבע החדש הנבנה בימים אלה. באולפנת "אוריה" נפגש ח"כ אורלב עם מאות בנות שהחלו את לימודיהם. את הביקור ברחבי המועצה חתם ח"כ אורלב בבית הספר הממלכתי דתי בנות. 

ח"כ אורלב אמר בפני ראשי המועצה כי, "יש לציין לטובה את מערכת החינוך המפותחת והאיכותית של גוש עציון יש להעלות על נס את תרומה של המועצה האיזורית בכך שהעמידה את החינוך בראש סדר עדיפותיה", לתלמידים אמר ח"כ אורלב כי עליהם לברך על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם ללמוד תחת מערכת החינוך של הגוש עם כח אדם, מורים ומנהלים איכותיים, "אני מצפה מכם כי תדעו למצות את כשרונם ולהשתמש בכלים הרבים שיינתנו לכם על ידי צוותי ההוראה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בטקס פתיחת שנת הלימודים תשע"ג בבית הספר 'עשה חיל' באפרת ואמר, "אפרת וגוש עציון הם חלק אינטגראלי, יסודי ומובנה מירושלים הגדולה. הם השער הדרומי של ירושלים ותמיד יהיו חלק ממדינת ישראל. אנחנו בונים את אפרת וגוש עציון במרץ, באמונה ובאחריות, ובונים כך גם את החינוך".

עוד אמר "זהו יום בשורה. ביום זה אנחנו מתחילים דבר שלא היה פה מקום המדינה – חינוך חינם מגיל 3. פעם זה היה עניין של כסף, היום זה חינם – שוויון הזדמנויות אמיתי מגיל 3. זה חוסך להורים 800 שקל בחודש, 8,000 שקל בשנה, אבל זה בעיקר מהווה הזדמנות לחנך את הילדים, מהשורשים ועד לצמרות. אני מאחל לכל אחת ואחד מכם שתשיגו כל מה שאתם רוצים. אם תרצו אין זו אגדה, והיום המדינה גם מתייצבת ותומכת".