גירשו, נקנסו, ויקציבו כסף לנפגעי טרור

כשבוע לאחר שחויבו לשלם 1.2 מיליון דולר כפיצוי, הודיעו בעלי המלון ’שנגרי לה‘ בסנטה־מוניקה בארה"ב על פיצוי נפגעי הטרור מישראל.

חיים לב , ט' באלול תשע"ב

בתי מלון בים המלח
בתי מלון בים המלח
פלאש90

כשבוע לאחר שבית המשפט בלוס אנג‘לס חייב את בעלי המלון ’שנגרי לה‘ בסנטה־מוניקה בארה"ב לפצות את אגודת ידידי צה"ל שגורשו מהמלון בסך 1.2 מיליון דולר, הודיעו בעלי המלון כי הם מביעים צער רב על המקרה ואף החליטו להקציב סכום כסף משמעותי עבור נפגעי טרור מישראל.

בעקבות הודעת בעלי המלון בוטלה הפגנה שתכננו ארגונים יהודיים לקיים השבוע מול המלון לאור פסיקת בית המשפט.

כזכור את התביעה הגישו 18 יהודים אמריקאים שהשתתפו לפני שנתיים באירוע יהודי שנערך במלון ’שנגרי לה‘ בסנטה־מוניקה. הם סיפרו כי כשעה וחצי לאחר תחילת האירוע נדרשו כל המשתתפים בו להסתלק מהמקום ולהסיר את השלטים שתלו.

חברי הקבוצה טענו בתביעתם כי בעלת המלון כעסה כשגילתה שמדובר באירוע שנערך על ידי יהודים וצעקה "סלקו את היהודים מכאן". לעומת זאת, ההגנה טענה כי האירוע לא תואם כמו שצריך עם הנהלת המלון.

למרות זאת, חבר המושבעים קבע כי בעלת המלון וצוותה הפרו את חוק זכויות האזרח בקליפורניה, שאוסר על בתי מלון ובתי עסק אחרים להפלות על רקע דת. המושבעים קבעו עוד כי בעלת המלון פעלה בזדון וקיבלו את דרישת התובעים לפיצויים בסך 1.2 מיליון דולרים.

כאמור, בסוף השבוע הודיעו בעלי המלון כי הם מתחרטים על התקרית המבישה ואף הקציבו סכום כסף גדול עבור נפגעי טרור. לעת עתה לא ידוע האם צעד זה ישפיע על סכום הפיצויים שהמלון אמור לשלם.