נצרת עילית: כיכר לזכר י"א חללי מינכן

עיריית נצרת עילית תחנוך מחר כיכר שתנציח את י"א חללי מינכן. "חשוב לנו שמורשתם של חללי מינכן תגיע לכולם", אומרת אחות אחד הנרצחים.

בני טוקר , י' באלול תשע"ב

נצרת עילית
נצרת עילית
פלאש 90

עיריית נצרת עילית תחנוך מחר כיכר שתנציח את י"א חללי אולימפיאדת מינכן.

הכיכר מעוצבת בסמל האולימפי וגלובוס המכיל את 11 ענפי הספורט המייצגים את 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו במינכן, והיא בנויה ליד האצטדיון העירוני.

ראש העיר שמעון גפסו אמר לקראת האירוע כי "כיכר האולימפיאדה מסמלת את מורשת הנספים כפי שהיא באה לידי ביטוי דווקא בהמשך העיסוק בספורט, השאיפה להישגים ותחושת הגאווה הלאומית והכבוד לדגל".

אילנה רומנו, אחותו של יוסף רומנו הי"ד, אלוף ישראל בהרמת משקולות שנירצח במינכן, אומרת לערוץ 7, שמבחינתה מדובר בתשובת המשקל להתעלמות של הועד האולימפי מזכרם של הנרצחים, "חשוב לספר את סיפור מינכן גם לאלה שלא מכירים אותו, וכאן אנחנו מדברים אל הדור הצעיר שלא חיו אז. חשוב לנו שמורשתם של חללי מינכן תגיע לכולם".

רומנו שנוסעת לחו"ל לקראת כל אולימפיאדה, כדי להיאבק למען דקת דומייה לחללי מינכן, אומרת שלמרות שבלונדון לא נעתרו לבקשתה, היא מרגישה שהחשיפה השיגה את המטרה, "העובדה שבלונדון לא התייחסו אלינו ולא רצו לעשות דקת דומייה, רק דחפה אותנו להמשיך במאבק. תראה שעובדה שכל העולם רעש וגעש, מה שאומר שאנחנו צדקנו במאבק. בעוד שבוע ב-5 לספטמבר, יתקיימו אזכרות במינכן, בלונדון ובפאריס ואין לי ספק שזה בגלל החשיפה הגדולה שקיבלנו למאבק".