מאות בהכרזת ישיבת ההסדר הראשונה באופקים

מאות השתתפו באירוע ההכרזה על הקמת ישיבת ההסדר החדשה באופקים, שתפעל כחלק מקהילת הגרעין התורני המקומי.

שמעון כהן , י"א באלול תשע"ב

טקס החנוכה אתמול
טקס החנוכה אתמול
אליאור לוי

הכל החל לפני מספר חודשים כאשר ראש עיריית אופקים ערך סיור בישיבת ההסדר במודיעין, והחליט כי הוא רוצה להתיק ישיבה כזו גם לעיר הדרומית. בתוך מספר חודשים התחילו הרב אליעזר שנוולד ראש ישיבת "מאיר הראל", הרב אלישע ושליצקי מ"קרן קהילות" ופנחס ולרשטיין ממנהלת התיישבות הנגב והגליל להניע את הגלגלים, ולקדם חזון המשלב בית מדרש תורני ותוסס עם פעילות והיטמעות בקהילה לקידום העיר אופקים. 

אמש (ג') התקיים אירוע ההכרזה המרשים, בו השתתפו 300 איש בניהם ח"כ, אנשי עיריית אופקים, משפחות הגרעין התורני שבמקום, תושבים, תלמידי ישיבות ותנועות נוער.
 
היום החגיגי נפתח בפעילות ייחודית לתלמידי כיתות י"א ו-י"ב מהישיבה התיכונית שבחשמונאים ותלמידי הישיבה התיכונית של אופקים, כאשר הלכו לבקר יחד בבסיסי צה"ל באזור הנגב. במהלך הביקור בבסיסים צפו בפעילויות אימונים של חיל האוויר, ואף קיבלו הרצאות ממפקדים בכירים שהסבירו להם על ערך הגיוס לצה"ל ולתרומה למדינה. לאחר מכן הגיעו למתחם הג'רבה שבעיר אופקים שם נערך הטקס המרכזי להכרזת הקמת הישיבה.
 
האירוע שהחל בשעה 18:00 התקיים במתחם קהילת ג'רבה, בו צפויה לקום הישיבה בשנת הלימודים הבאה. מבין מאות המשתתפים כיבדו את האירוע: ח"כ זבולון אורלב, ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), ניסן סלומיאנסקי, ראש עיריית אופקים צביקה גרינגולד, הרב זאב קרוב, הרב אלישע וישליצקי, הרב דניאל טרופר יו"ר קרן קהילות, 90 משפחות הגרעין התורני שבעיר, תושבי העיר אופקים וקהילת ג'רבה.
 
הערב נפתח בברכות לרגל ההכרזה על ישיבת ההסדר הראשונה שתקום באופקים. הרב אליעזר שנוולד, ראש ישיבת מאיר הראל במודיעין בירך ואמר: "כולנו תפילה שחפץ ה' עלינו, והקב"ה ישלח ברכה בכל מעשה ידינו 'ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

ניסן סלומיאנסקי הביע את החשיבות העצומה שבקביעות, ואף הוסיף כי הבניין בו תקום הישיבה יהפוך לארמון באותה התלהבות כמו הערב הנוכחי.

הרב דניאל טרופר הודה לתושבי אופקים שזיכו אותו להיות שותף בהקמת ישיבת הסדר בעיר.

לאחר מכן חתמו המכובדים על מגילת ההכרזה לצד נציגי הגרעין התורני בניהם רב הגרעין מנחם נויברגר, ראש מוסדות בני עקיבא באופקים הרב ירחי, הרב רפאל טוויזר ראש ישיבת בני עקיבא באופקים ונציגי ועד בית הכנסת ג'רבה באופקים. האירוע נחתם בהופעה של אדם צחי בהרכב שיר האדמה והרקדה המונית.
 
ירון בונפד מנהל הגרעין התורני באופקים: "גרעין אופקים מרחיב את שורותיו לצד ישיבת ההסדר שבמודיעין. האירוע הערב היה מרומם, מחזק מאוד ואף נתן תחושה שהדבר הולך להוביל את העיר אופקים ככלל, ואת עולם התורה של הציונות הדתית כפרט".
 
ש"י תובל מנכ"ל קרן קהילות: "אני גאה ונרגש לראות לנגד עיני את ראשיתו של עידן טוב יותר בעיר אופקים - הקמת הישיבה. תלמידי הישיבה יסייעו רבות לפיתוחה ולקידומה של העיר אופקים במספר רב של ערוצים בניהם עולם התורה ושילוב עם עולם העשייה, הפעילות והתרומה לקהילה. משפחות הגרעין התורני פותחות את דלתותיהם, מקבלות אותם בשמחה ומצפות לעשייה משותפת ומניבת פירות".טוען....