חריש - לא לחרדים בלבד

20 שנים לאחר שאושר תכנון הבינוי בחריש, יוצא לדרך פרוייקט חדש המיועד לציבור הדתי לאומי.

ישי קרוב , י"א באלול תשע"ב

חריש
חריש
צילום: פלאש 90

עם הודעתו של שר השיכון על יציאתם לדרך של המכרזים לבניית העיר חריש הכריזה חברת הנדל"ן 'באמונה'- המתמחה בשיווק נדל"ן לציבור הדתי לאומי, כי היא מצטרפת למכרזים ומתכוונת לבנות שתי שכונות דתיות לאומיות בעיר.

העיר חריש שוכנת דרומית למחלף עירון שבכביש 6 על גבעות המשקיפות לים ומוקפות שמורות יער ושטחים חקלאיים. תכנונה החל ע"י משרד הבינוי והשיכון לפני כ-20 שנה אולם עד כה לא עלה בידי המשרד לשווק את המתחמים שתוכננו מחוסר ביקוש בקרב המגזר הכללי.

בשנת 2010 אישרה הממשלה את הקמת העיר חריש כפתרון למצוקת הדיור של הציבור החרדי והקימה ועדה לקידום תכנון רחב היקף של יחידות דיור ביישוב. תוכנית בנין העיר החדשה אושרה לאחרונה והשבוע צפויים להיות משווקים במכרזים כ-6,000 יח"ד בבת אחת.

חברת 'באמונה' הודיעה כי בכוונתה לגשת לשני מכרזים, כל אחד בן כ-150 יחידות דיור, אשר ישווקו לציבור הדתי לאומי. הדירות תוכננו באופן שיתאימו למספר הנפשות הרב במשפחה. שטח דירת שלושה חד' כ - 85 מ"ר, שטח דירת 4 חד' כ - 105 מ"ר, שטח דירת 5 חד' כ - 120 מ"ר, שטח דירת 6 חד' כ - 140 מ"ר. כל דירה (של 3-4 חדרים) מאושרת מראש במסגרת תכנית בנין העיר להרחבה ל 110 מ"ר (5 חדרים). לכל יח"ד מרפסת סוכה ומחסן. במתחמים יוצעו גם דירות גן וגג.

מנהל השיווק של 'באמונה' רונן וייל אומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת להשקעה. "העיר חריש שתתפתח בשנים הקרובות תהפוך להיות יעד מבוקש ככל שתתקדם בניית העיר. בסופו של דבר כביש 6 מקצר את הדרך למרכז הארץ לכחצי שעה בלבד ובנוסף לכך ישנן אפשרויות תעסוקה בקיסריה, נתניה וחדרה שנמצאות במרחק של 15-20 דקות, כך שאין סיבה שחריש לא תהפוך ליעד אטרקטיבי לציבור הדתי לאומי", דברי וייל.