היסטוריה בעמנואל: אחרי 30 שנה – 'קו כחול'

מזכיר המועצה, עידו מאושר, מקווה שמעכשיו העיר רק תלך ותגדל. "עוד לא הגענו אל המנוחה ואל הנחלה, אבל אנחנו רוצים לומר תודה".

בני טוקר , י"ב באלול תשע"ב

העיר עמנואל
העיר עמנואל
צילום: פלאש 90

עידו מאושר

שלושים שנה אחרי שהוקמה העיר עמנואל, שהוגדרה כעיר החרדית של השומרון, מקבלת העיר סוף סוף את הקו הכחול - קו התיחום של התב"ע - תוכנית בניין עיר. הקו הכחול שאושר על ידי המנהל האזרחי עדיין טעון חתימה של שר הביטחון אך מדובר בבשורה עבור הנהגת היישוב.

עידו מאושר, מזכיר המועצה, אומר לערוץ 7 שסוף סוף תהיה תנופת בנייה בעמנואל. "לאחר תקופה ארוכה שלא הייתה בנייה, סוף סוף נכנסים יותר מ-40 משפחות לכמה בנינים שעמדו נטושים המון שנים וכעת הושלמה בנייתם ואיכלוסם. ויש לנו עכשיו עוד כמה פרויקטים בדרך".

לדבריו, הענקת קו כחול לעיר תאפשר שיווקם של עוד מאות רבות של יחידות דיור. "אמנם יש עדיין הרבה שטחים שטעונים הסדרה, אבל הקו הכחול יאפשר לנו לשווק עוד הרבה דירות. היום אין בעמנואל אפילו בית ריק אחד, מחירי הדירות אמנם לא כמו בני בברק וירושלים אבל הם עולים בהדרגה".

מאושר מציין שלעמנואל, בניגוד ליישובים רבים ביו"ש, יש תב"עות רבות שמאושרות. "אלפי יחידות דיור נמצאות בתוך הקו הכחול, ואנחנו מקווים שזה יגרום לכך שתחול התקדמות בפיתוחם של שטחים נוספים. אנחנו רוצים להודות גם לשר התחבורה ישראל כץ  שבזכות עבודה רצינית שהוא עושה, ציר הכניסה לעמנואל הועבר לאחריות מע"צ ובימים אלה הם החלו לטפל בציר הזה, לתקן תקלות ולצבוע אותו מחדש".