מתמודד נוסף לרשימת "הבית היהודי"

הרב הלל הורוביץ, תושב חברון למעלה מ-35 שנה, מתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי, "אביא איתי עשרים שנה של עשייה בשטח".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט באלול תשע"ב

מתמודד. הרב הלל הורוביץ
מתמודד. הרב הלל הורוביץ
יח"צ

הרב הלל הורוביץ, (רס"ן במיל') תושב חברון למעלה מ-35 שנה, נשוי לנעמי ואב ל-9 ילדים, הכריז על התמודדותו על מקום ברשימת מפלגת הבית היהודי לכנסת ה-19.

"אביא איתי עשרים שנה של עשייה בשטח עם שליחות תורנית", הודיע הורוביץ והוסיף: "אני רוצה שכל מתפקד לבית היהודי ישאל את עצמו איזו נבחרת נציג בבחירות מול הליכוד, ש"ס וישראל ביתנו? רק אם נצליח יחד לבנות נציגות משותפת איכותית שמשקפת את מלוא הקשת בציונות הדתית,  נצליח להחזיר את הבוחרים שלנו הביתה". 

הרב הורוביץ, גדל במרכז שפירא על ברכיו של הרב חיים דרוקמן. למד בישיבת בית אל וישיבת מרכז הרב, שם קיבל את ההסמכה לרבנות מהרב אברהם שפירא זצ"ל, הרב הראשי לישראל לשעבר. לאחר שירותו בסדיר, התגייס לרבנות הצבאית כאיש קבע ומונה על ידי אפי איתם לרב חטיבת גבעתי בתקופת האינתיפאדה הראשונה, תפקיד שמילא  במשך שנים רבות, החל מתשמ"ז.

לאחר שסיים את תפקידו בצה"ל, המשיך בתחום החינוך כר"מ בישיבת ההסדר בקריית ארבע ומשנת תשנ"ב הוא משמש כאחד הדמויות המרכזיות בהתיישבות בחברון תוך העצמת כבודה של מערת המכפלה. הרב הורוביץ היה ממניעי התנועה הציבורית האדירה למערת המכפלה ולעיר האבות ובכלל זה קידום פרויקט "נעלה לחברון" של משרד החינוך לתלמידי ותלמידות מערכת החינוך ולתנועות הנוער בני עקיבא, עזרא, אריאל ואחרות.

בשנתיים האחרונות משמש הרב הורוביץ כיועץ התיישבות לראש העיר נצרת עילית בטיפול בתופעת ההגירה השלילית מהעיר. הורוביץ נקרא לדגל והביא להקמת ישיבת הסדר חדשה וביסוסה של ישיבה תיכונית, תהליך שיצר תנועת התחדשות של הציונות הדתית במקום כולל גרעין תורני, במטרה להעצים את ההתיישבות בגליל כחלק מתפיסת העולם שלו ומעורבותו לחיזוק ההתיישבות היהודית בכל רחבי הארץ כולל בגליל ובנגב.

הרב הורוביץ כיהן כיועץ בכיר במשרד החינוך בתקופת כהונתו של צבי הנדל כסגן שרת החינוך, בתקופה בה עברו סמכויות משרד הדתות על מוסדות החינוך התורניים למשרד החינוך ודאג בפעילותו לכל מוסדות התורה כך שלא ייפגעו מהמהלך הממשלתי.

הרב הלל הורוביץ רואה בחברון את מפעל חייו תוך התמודדות אינסופית עם קשיים ביטחוניים, מדיניים, פוליטיים וחברתיים ועוסק רבות בחיזוק חברון בכלל ומעמדה של מערת המכפלה בפרט תוך חיבור מערכות השלטון בממשלה, הצבא והמשטרה למפעל משמעותי זה.

הורוביץ התייחס לפריימריז הקרובים בבית היהודי, באומרו כי "לאחר עשרים שנה של פעילות למען הציבור, אני רואה בכנסת מנוף אדיר להמשך השליחות הציבורית. הניסיון שצברתי במהלך שנותיי וההיכרות חוצת המגזרים עם ציבור מגוון, יסייע בידי להעצים את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית בכנסת למען קידום ערכיה וחיזוק מדינת ישראל".

את תפקידה של סיעה דתית לאומית רואה הורוביץ כמשענת לכל המדינה, "מדינת ישראל הולכת לתקופה כלכלית ומדינית לא קלה ולכן תפקידה של הציונות הדתית להוות המשענת הרוחנית, האמונית והחברתית שהעם זקוק לו. אני רואה עצמי כשליח שמסוגל  להביא את האמונה לעם ישראל ובכוחי להוסיף להעצמת והאדרת הנבחרת המובילה של הבית היהודי לכנסת".